PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Lupa Vide najlżejsza „indywidualistka"

Autor: miro • Źródło: ms
14-11-2013, 10:34
Lupa Vide najlżejsza „indywidualistka Lupa Vide najlżejsza „indywidualistka" (źródło: dostawca)
Lupa Vide o tym, że jest najlżejsza na polskim rynku przekonuje dostawca firma Visiomed. Lupa ta ma jeszcze jedną pożądaną cechę... jest „indywidualistką". Co to oznacza?
Lupę Vide można w prosty sposób dostosować do indywidualnych wymagań użytkownika. Służy do tego jedno pokrętło, którym w prosty sposób następuje regulacja rozstawu lupy (dostosowanie jej do rozstawu oczu lekarza dentysty). Ta prosta regulacja sprawia, że lupa Vide Z10/Z11 spełnia indywidualne wymagania każdego użytkownika, a to z kolei czyni ją przydatną w pracy dla każdej osoby pracującej w gabinecie dentystycznym. Z jednej lupy korzystać może zatem kilku lekarzy dentystów, gdyż czas niezbędny do ustawiania soczewek jest skrócony do minimum. 

Jak zapewnia firma Visiomed, kolejną prostą czynnością w obsłudze lupy Vide Z10/Z11 jest zmiana ogniskowej i powiększenia. Każda z soczewek przymocowana jest do obudowy, która ma możliwość regulacji. Wydłużając odległość pomiędzy soczewkami, zmienia się ogniskowa oraz powiększenie. W tym celu należy chwycić obiema rękami soczewki (osobno lewą oraz prawą) i kręcąc w tę samą stronę zmianie następuje ich ustawienie.

Przy maksymalnym rozkręceniu soczewek (gdy są one najbardziej od siebie oddalone) w lupie Vide Z10 uzyskać można powiększenie 3,0x oraz ogniskową 30 cm (w lupie Z11: 3,5x i ogniskowa 30 cm). W przypadku maksymalnego skrócenia odległości (soczewki zbliżone) powstają powiększenie 2,5x z ogniskową do 45 cm (w Z11: 3,0x i 45cm).

Lupy te, tworzone w technice „FLIP-UP", pozwalają na ustawiania soczewek pod dowolnym kątem. Dzięki temu możliwe jest zachowanie wygodnej pozycji pracującego lekarza dentysty, zarówno w przypadku gdy pacjent siedzi, jak i wówczas gdy leży na fotelu dentystycznym.
Ważne jest także to, iż boczne ramiona lupy wykonano z tytanu, a w zausznikach zamontowano specjalny stelaż, dzięki temu sprzęt powinien być nienagannie dopasowany do kształtu każdej głowy.

Konstrukcja lupy jest wyjątkowo lekka ze względu na to, że przednią część ramki wykonano ze specjalnego tworzywa TR90, które jest nie tylko wyjątkowo elastyczne, ale także bardzo lekkie.

Każda lupa ma możliwość zamontowania specjalnej ramki korekcyjnej, niezbędnej w przypadku lekarzy dentystów pracujących w okularach korekcyjnych.

W lupach Vide Z10/Z11 zadbano o łatwą wymianę zużywających się elementów: nosków, przednich osłon, troczków, zawiasów, osłon soczewek.

Firma zaleca, następujące powiększenia w pracy z lupami:
Endodoncja: < 3,0x
Protetyka: < 3,0x
Periodoncja: < 3,0x
Zachowawcza: 2,5x

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lupa stomatologiczna   Visiomed   Vide  

POLECAMY W SERWISACH