PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LightWalker ST-E – uniwersalny laser do zabiegów na tkankach twardych

Autor: miro • Źródło: ms
17-09-2015, 11:29
LightWalker ST-E – uniwersalny laser do zabiegów na tkankach twardych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zastosowanie urządzenia LightWalker ST-E skraca czas trwania procedur realizowanych bądź to za pośrednictwem innych laserów, bądź w sposób tradycyjny. Ważne, że pożądane rezultaty pracy z LightWalker ST-E są łatwiejsze do osiągnięcia.

Optymalna długość fali laserowej do zabiegów na tkankach twardych
Laser LightWalker ST-E to sprzęt najnowszej generacji, wykorzystujący w pracy długość fali Er:YAG. Fala elektromagnetyczna o takiej długości pozwala na prowadzenie borowania w tkance twardej z największą osiągalną dotychczas prędkością.

Dzięki temu zabieg, przeprowadzany z użyciem LightWalker ST-E, realizowany jest szybciej i skuteczniej w porównaniu do tych, które są wykonywane nie tylko przy pomocy innych laserów, ale także z użyciem tradycyjnej metody opracowania ubytków wiertłem.

Światło lasera Er:YAG charakteryzuje się najwyższą absorpcją w wodzie, to pozwala w sposób efektywny przygotować i opracować ubytki w zębie do dalszego leczenia.

Ergonomia i funkcjonalność obsługi urządzenia
Lasery LightWalker ST-E zbudowane są z najwyższej jakości podzespołów i materiałów, specjalnie projektowanych do pracy w tego typu zaawanasowanym technologicznie sprzęcie. W efekcie powstało urządzenie wiodące w systemach laserowych na świecie.

Lasery LightWalker ST-E wyposażone są w łatwy w użytkowaniu ekran dotykowy z regulowanym kątem nachylenia. Dzięki zintegrowanemu zbiornikowi sprayu wodnego nie ma konieczności podłączania lasera do zewnętrznego źródła wody. Takie rozwiązanie zwiększyło mobilność urządzenia, a co za tym idzie  - łatwość jego użycia.

Zbiornik na wodę umieszczony został w tylnej części obudowy. Dostęp do niego jest łatwy, a to upraszcza zadanie w przypadku konieczności uzupełnienia pojemnika.

Laser wyposażony jest w system podgrzewania wody. Dzięki temu zwiększono komfort pacjenta, eliminując niebezpieczeństwo pojawienia się u poddawanej zabiegowi osoby niepożądanej reakcji związanej z nadwrażliwością na zimno.

Obsługa wielu funkcji LightWalker ST-E odbywa się za pośrednictwem bezprzewodowego przełącznika nożnego. W ten sposób wyeliminowano, utrudniające zachowanie należytej czystości, kłopotliwe i nieestetyczne wiązki kabli rozłożonych na podłodze gabinetu.

Krótsze i skuteczniejsze leczenie
Zastosowanie urządzenia LightWalker ST-E skraca czas trwania procedur realizowanych bądź to za pośrednictwem innych laserów, bądź w sposób tradycyjny. Poza tym pożądane rezultaty pracy z LightWalker ST-E są łatwiejsze do osiągnięcia.

Laseroterapia z natury ma charakter małoinwazyjny, a LightWalker ST-E nadaje tej zalecie nowy wymiar. Praca z laserem jest mniej stresująca dla pacjenta, ponieważ ból i krwawienie są minimalne, o ile w ogóle wystąpią. Lasery LightWalker ST-E są tak delikatne podczas opracowywania ubytku i w trakcie większości procedur na tkankach twardych, że pacjenci rzadko wymagają jakiegokolwiek znieczulenia. Światło lasera umożliwia bezkontaktową pracę bez towarzyszącego dźwięku borowania, co stwarza o wiele bardziej komfortowe warunki dla pacjentów, zwłaszcza dla dzieci.

Szerokie możliwości zastosowań
Lasery LightWalker ST-E są liderem spośród ze wszystkich laserów stomatologicznych dostępnych na rynku pod względem zakresu zastosowań klinicznych. Szeroki wybór kątnic, zarówno z końcówkami światłowodowymi, jak i bez nich, zapewnia nieograniczone możliwości wykorzystania lasera w praktyce dentystycznej.

LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego, a równocześnie prostotę obsługi.

Zastosowanie ER:YAG
Przygotowywanie ubytków
Periodontologia
Ortodoncja
Chirurgia
Wybielanie zębów
Leczenie chrapania

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
laser stomatologiczny   Fotona   BTL   LightWalker   laser_w_stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH