PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LightWalker DT – dwie długości fali w jednym urządzeniu

Autor: miro • Źródło: ms
17-09-2015, 10:28
LightWalker DT – dwie długości fali w jednym urządzeniu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Lasery LightWalker DT reprezentują najnowszą generację systemów generujących dwie długości fali: Er:YAG oraz Nd:YAG. To optymalne rozwiązanie dla dentystów praktyków, idealne do realizowania zabiegów na tkankach twardych i miękkich.

Laser Er:YAG i Nd:YAG dwa lasery w jednym urządzeniu.
LightWalker DT pozwala na zastosowanie w czasie trwania jednego zabiegu kombinacji dwóch różnych długości fali lasera. W ten sposób uzyskuje się efekty niemożliwe do osiągnięcia w trakcie zabiegów realizowanych bez użycia tego lasera.

Laser Er:YAG pozwala w sposób efektywny przygotować ubytki w zębie do dalszego leczenia, a to dzięki najwyższej absorpcji fali elektromagnetycznej w wodzie.

Laser Nd:YAG z kolei, dzięki równomiernej absorpcji w tkankach, zapewnia efektywną hemostazę i dezynfekcję.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa
Zastosowanie impulsów laserowych o kwadratowej charakterystyce czasowej pomaga uniknąć, typowych dla standardowych laserów, powolnych wzrostów i spadków mocy.

Technologia zastosowana w laserach LightWalker gwarantuje uzyskanie najwyższego komfortu pacjenta podczas wszystkich form procedur zabiegowych oraz niedoścignioną prostotę stosowania.

Lasery LightWalker to systemy wyposażone w najwyższej jakości elementy i podzespoły, które czynią je perfekcyjnie wykonanymi i najlepiej funkcjonującymi systemami laserowymi na świecie. LightWalker DT zapewnia precyzję i bezpieczeństwo zabiegów laserowych w stomatologii na najwyższym poziomie.

Funkcjonalność i wygoda zastosowania
Lasery LightWalker DT wyposażone są w łatwy w użytkowaniu ekran dotykowy z regulowanym kątem nachylenia. Dzięki zintegrowanemu zbiornikowi sprayu wodnego nie ma konieczności podłączania lasera do źródła wody. Takie rozwiązanie zwiększyło mobilność urządzenia, a co za tym idzie  - łatwość jego użycia.

Zbiornik na wodę umieszczony został w tylnej części obudowy. Dostęp do niego jest łatwy, a to upraszcza zadanie w przypadku konieczności uzupełnienia wody.

Laser wyposażony jest w system podgrzewania wody. Dzięki temu zwiększono komfort pacjenta, eliminując niebezpieczeństwo pojawienia się u pacjentów niepożądanej reakcji związanej z nadwrażliwością na zimno.

Obsługa wielu funkcji LightWalker DT odbywa się za pośrednictwem bezprzewodowego przełącznika nożnego. W ten sposób wyeliminowano, utrudniające zachowanie należytej czystości, wiązki kabli rozłożonych na podłodze gabinetu.

Ustawienia parametrów dla ponad 40 różnych zastosowań.
Ekran dotykowy oferuje proste menu zawierające wcześniej zaprogramowane protokoły zabiegowe.

Należy jedynie wybrać terapię, a laser automatycznie ustawi optymalne parametry startowe. Dzięki łatwym w obsłudze procedurom oraz ustawieniom zmienianym za pomocą przycisków, możliwe jest skuteczne przeprowadzanie każdej procedury dentystycznej, co z kolei przekłada się na dodatkowe profity w prowadzonej praktyce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
laser stomatologiczny   Fotona   BTL   LightWalker   laser_w_stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH