PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

LightWalker AT laserowa rewolucja w stomatologii

Autor: miro • Źródło: ms
01-09-2015, 09:16
LightWalker AT laserowa rewolucja w stomatologii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Laser LightWalker AT należy do najnowszej generacji laserowych systemów dentystycznych. Połączenie dwóch wiodących na świecie laserów w jednym urządzeniu daje niezrównane korzyści w stomatologii.

Pierwszy z laserów to laser Er:YAG, cechujący się największą prędkością borowania w tkance twardej.

Drugi system to laser Nd:YAG, pozwalający na precyzyjne zabiegi w obrębie tkanek miękkich. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania tego lasera w endodoncji, chirurgii oraz zabiegach medycyny estetycznej.

Obydwa lasery skonstruowane zostały w oparciu o zastrzeżoną przez firmę Fotona technologię zmiennego kwadratowego impulsu QSP, pozwalającą na uzyskanie większej skuteczności przy wygenerowaniu ściśle określonych impulsów lasera (pięć różnych czasów trwania sygnału).

Wygoda i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu
System LightWalker AT jest wyposażony w ekran dotykowy z przyjaznym dla użytkownika systemem nawigacji.

Prosty interfejs jest pomocny w przeprowadzaniu rutynowych procedur w sposób szybki i wydajny, i to zarówno w oparciu o ustawienia fabryczne - Comfort Mode, jak i ustawienia indywidualne.

W przypadku mniej standardowych zabiegów użytkownik ma możliwość dokonania precyzyjnego dostrojenia parametrów zabiegowych w trybie LightWalker AT Advanced Mode.

Graficzny interfejs użytkownika Tissue effect Graphical Interface (TeGI) umożliwia wizualizację efektów oddziaływania lasera na leczoną tkankę (dla różnych ustawień urządzenia).

Wyzwalanie impulsów odbywa się za pomocą wygodnego w użyciu włącznika nożnego.

System elektronicznego sterowania spray’em (ESC) pozwala na dobranie optymalnych proporcji wody i powietrza, a następnie na zapamiętanie i przywołanie takich samych ustawień przy realizacji konkretnej procedury.

LightWalker AT nie wymaga zewnętrznych źródeł zasilania w wodę i powietrze pod ciśnieniem, przez co jest urządzeniem uniwersalnym i kompaktowym.

Nieograniczone możliwości
LightWalker AT  pozwala na realizowanie najszerszego zakresu zabiegów stomatologicznych przy opracowywaniu tkanki miękkiej i twardej. Tym nie mniej istnieje również możliwość rozbudowy systemu o funkcje przydatne w medycynie estetycznej, takie jak: usuwanie zbędnego owłosienia, fotoodmładzanie, czy usuwanie zmian naczyniowych.


Dwa najlepsze lasery stomatologiczne w jednym urządzeniu
Sercem systemu LightWalker AT są dwa lasery o wzajemnie uzupełniających się długościach fali. Laser Nd:YAG, dzięki równomiernej absorpcji w tkankach, zapewnia efektywną hemostazę i dezynfekcję. Laser Er:YAG z koeli, ze względu na najwyższą absorpcję, pozwala w sposób efektywny przygotować ubytki w zębie do dalszego leczenia.

SŁOWA KLUCZOWE
laser stomatologiczny   Fotona   BTL   LightWalker  

POLECAMY W SERWISACH