PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Laser biostymulacyjny w służbie dentysty i pacjenta

Autor: Pozostałe źródła
18-03-2013, 00:01
Laser biostymulacyjny w służbie dentysty i pacjenta
Laser biostymulacyjny w służbie dentysty i pacjenta
Zastosowanie lasera biostymulacyjnego rozwiązuje wiele problemów w leczeniu pacjenta. Redukuje znacznie czas gojenia, przyśpieszając proces zabliźniania się ran po zabiegach usunięcia zęba czy przewlekłych zapaleniach tkanki okołozębowej, skutecznie aktywizując regenerację komórek. Laser podnosi także próg odporności pacjenta na ból, na przykład przed zabiegiem wypełniania ubytków próchniczych. Jak działa?

Wszystko dzięki niewidzialnemu dla oka promieniowaniu podczerwonemu, które generowane przez laser pozwala wykonać przez skórne, bezinwazyjne i nie chemiczne zabiegi terapeutyczne. Samo działanie urządzenia polega w dużej mierze na pobudzeniu do pracy komórek, dzięki czemu ich mitochondria zaczynają lepiej funkcjonować, wpływając zarówno na czas gojenia się, jak również na poziom bólu.

W stomatologii wykorzystywane są dziś lasery, które specjalna wiązkę światła wprowadzają na głębokość 1 cm w głąb skóry lub błony śluzowej. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze generują promieniowanie laserowe o długości fali 660 nm lub 780 nm.

Laser biostymulacyjny w praktyce stomatologicznej

Zastosowanie lasera biostymulacyjnego jest bardzo szerokie. Działa przeciwbólowo przy ropniach przyzębia, parodontopatiach, obrzękach czy zapaleniu miazgi, dolegliwościach, które zwykle powodują przewlekły i uciążliwy ból u pacjenta. Światło lasera działa także przeciwzapalnie, znajdując zastosowanie w leczeniu nerwobólów. Laseroterapia przynosi także ulgę pacjentom z wyżynającymi się zębami mądrości. Biostymulacja za pomocą lasera likwiduje szczękościsk, który towarzyszy wyżynaniu się zęba, pobudzając jednocześnie ząb do szybszego przebicia się.

Warto pamiętać, że laser wspomaga także wiele procesów leczenia, pozwala czasami m.in. na odsunięcie antybiotyków, a także znieczulenia, przy prostych zabiegach. Światło lasera biostymulacyjnego może także być uzupełnieniem dla terapii antybiotykowej stosowanej po zabiegu implantologicznym,

Lasera biostymulacyjnego nie zaleca się natomiast stosować w czasie ciąży oraz w pierwszym dniu miesiączki. Nie powinny być nim leczone także: osoby z bólem głowy i migreną, astmatycy, szczególnie w okresie zaostrzenia choroby czy pacjenci w trakcie chemioterapii.

Zakup urządzenia wiąże się z wydatkiem kilku tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   laser biostymulacyjny   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH