- Oczywiście nie wszyscy potrafią prawidłowo szczotkować zęby, a szczoteczki manualne nie zawsze są wystarczające. Dlatego warto uciec się do nowoczesnych rozwiązań takich jak szczoteczki soniczne – zapewnia dentysta.

- Wspomagane szczotkowanie doskonale sprawdza się w zapaleniu dziąseł. Szczoteczki soniczne mogą być jednym z narzędzi w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia. Już po kliku tygodniach stosowania znacząco redukują ilość krwawiących miejsc na dziąsłach – uważa Michał Ganowicz.

Technologia soniczna zapewnia intensywne i dynamiczne czyszczenie. Główka szczoteczki zamienia pastę do zębów w natleniony, delikatnie spieniony płyn i kieruje go w trudnodostępne dla zwykłej szczoteczki miejsca, czyli: między zęby, na ich tylne powierzchnie oraz miejsca wzdłuż linii dziąseł, gdzie gromadzi się płytka bakteryjna.

- Niektóre modele najbardziej zaawansowanych technicznie szczoteczek mają opcję delikatnego stymulowania dziąseł. Masaż dziąseł zwiększa ukrwienie, wpływając pozytywnie na ich stan – uważa Michał Ganowicz.

Delikatniejszy nacisk na zęby i dziąsła, niż w przypadku szczoteczki manualnej, pozwala dłużej cieszyć się mocnymi, zdrowymi zębami i dziąsłami. Szczoteczka już po dwóch tygodniach poprawia stan zdrowia dziąseł.