• Leczenie przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi firmy Align Technology poszerzone zostało o pakiet Invisalign Moderate. To maksymalnie 20-etapowa metoda leczenia nakładkami z portfolio systemu Invisalign Pakiet Invisalign Moderate pozwala na likwidowanie umiarkowanych wad zgryzu, takich jak: stłoczenia, szparowatość, wady przednio-tylne, pionowe zaburzenia zgryzu
 • Z pakietu Invisalign Moderate skorzystają przede wszystkim pacjenci, którzy sądzili, że nie kwalifikują się do leczenia Invisalign. Jest to istotna część portfolio Invisalign, będąca pomostem między Invisalign Lite a Invisalign Comprehensive 

Firma Align Technology rozszerzyła dostępność pakietu Invisalign Moderate na pozostałe krajach EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), a więc także na Polskę. Invisalign Moderate został wprowadzony jako program pilotażowy w 2020 r. w Turcji.

Na czym polega Invisalign Moderate  

Pakiet Invisalign Moderate to maksymalnie 20-etapowa metoda leczenia przezroczystymi nakładkami z portfolio systemu Invisalign, przeznaczona dla lekarzy do leczenia łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu, takich jak;

 • stłoczenia;
 • szparowatość;
 • wady przednio-tylne;
 • pionowe zaburzenia zgryzu.

Pakiet Invisalign Moderate składa się z trzech zasadniczych elementów, które wspomagają działanie systemu Invisalign.

Są to:

 • technologia SmartStage™ (pozwala zaprogramować każdy ruch zęba w określonej sekwencji i w odpowiednim czasie, zapewniając lepsze wyniki oraz przewidywalność leczenia);
 • opatentowany przez firmę Align Technology materiał SmartTrack™ (zwiększa kontrolę nad ruchami zębów poprzez delikatne, ale stałe działanie):
 • SmartForce™ (zaczepy i elementy nakładek Invisalign, które w razie potrzeby dostarczają precyzyjne siły odpowiadające za bardziej przewidywalne ruchy zębów).

Invisalign Moderate dostosowany do potrzeb pacjenta

Pakiet Invisalign Moderate, podobnie jak Invisalign Comprehensive, zawiera opcje dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta:

 • wskaźniki czasu noszenia nakładek;
 • precyzyjne cięcia;
 • rampy nagryzowe;
 • redukcję międzyproksymalną (IPR).

Invisalign Moderate  składa się natomiast z mniejszej liczby etapów. Leczenie można zakończyć średnio już w ciągu 5-12 miesięcy (średni czas - dane własne Align Technology).

– Łagodne i umiarkowane wady zgryzu należą do najbardziej rozpowszechnionych. Dzięki pakietowi Invisalign Moderate certyfikowani lekarze Invisalign będą mogli zaoferować pacjentom więcej opcji leczenia. Zwiększy się również ich elastyczność w dostosowywaniu przebiegu terapii do unikalnych potrzeb pacjentów – komentuje Markus Sebastian, wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology w regionie EMEA.

– Z pakietu Invisalign Moderate skorzystają przede wszystkim pacjenci, którzy sądzili, że nie kwalifikują się do leczenia Invisalign. Jest to istotna część portfolio Invisalign, będąca pomostem między Invisalign Lite a Invisalign Comprehensive – mówi Lee Taylor, wiceprezes ds. marketingu Align Technology w regionie EMEA.

Dr Sinem Ceylanoglu ze Stambułu:

Używam pakietu Invisalign Moderate od dwóch lat i potwierdzam, że bardzo dobrze sprawdza się u moich pacjentów. Niektóre przypadki leczenia odtwórczego u dorosłych wymagają wykorzystania zaledwie od 16-18 do 20 alignerów, dlatego jest to bardzo dobry sposób na wypracowanie zaangażowania i systematyczności pacjentów.

Pakiet Invisalign Moderate sprawdza się również w korygowaniu wad zgryzu u nastolatków – krótszy czas leczenia oraz łatwość stosowania są dla nich ważną motywacją w wyborze tej metody.

Potencjał Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 229 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 14 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.