PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Kol-Dental wizytuje siedzibę nowego partnera

Autor: szaft • Źródło: Kol-dental/szaft
02-12-2013, 14:44
Kol-Dental wizytuje siedzibę nowego partnera Kol-Dental wizytuje siedzibę nowego partnera (Fot. Fotolia/PTWP)
Na początku października informowaliśmy, że drugi co do wielkości w Europie dystrybutor sprzętu i materiałów stomatologicznych Plandent Division, rozszerza działalność na rynek polski. Fiński Plandent przejął udziały w firmie Kol-Dental (największy dystrybutor sprzętu i materiałów stomatologicznych w Polsce), obejmując 51 proc. akcji tej spółki. W ramach współpracy, na zaproszenie właściciela firmy Planmeca Oy, w Helsinkach gościła prawie cała załoga firmy Kol-Dental.

Jak informuje Kol-Dentl, delegacja liczyła 110 osób. Pracownicy przybyli do stolicy Finlandii dwoma samolotami. W programie wizyty znalazło się zwiedzenie miasta jak i fabryki Planmeca (zarówno jej nowego, jak i starego budynku). - Wszyscy mogli zobaczyć proces produkcji unitów stomatologicznych, aparatów rentgenowskich 2D i 3D - relacjonują przedstawiciele firmy.

W części oficjalnej obie strony przedstawiły swoje grupy oraz produkty. Zorganizowano również warsztaty w grupach, które pozwoliły pracownikom Kol-Dental bliżej zapoznać się ze sposobem funkcjonowania Plandent oraz produktami Planmeca.

Spotkanie obfitowało w wiele miłych akcentów. Prezesi Kol-Denal wręczyli szefowi Planmeca Group - Heikki Kyostilla replikę miecza koronacyjnego królów polskich - Szczerbca z wygrawerowaną w dwóch językach dedykacją. Agata Szczęśniak, szefowa marketingu wręczyła prezent od pracowników Kol-Dental - litografię Edwarda Dwurnika - Plac Zamkowy w Warszawie.

Plandent Oy i Grupa Planmeca - informacje o firmie

Plandent Oy to firma dystrybuująca materiały i sprzęt stomatologiczny do gabinetów stomatologicznych i pracowni protetycznych. Dostarcza również pełen zakres usług serwisowych. Centrala Grupy Plandent, znajduje się w Helsinkach. Plandent Division jest częścią Grupy Planmeca, której firma matka Planmeca Oy jest jednym z największych producentów sprzętu stomatologicznego, którego produkty są eksportowane do ponad 120 krajów. Firma jest liderem w wielu segmentach rynku dentystycznego, projektuje i produkuje pełną gamę sprzętu dentystycznego w tym unity dentystyczne, panoramiczne (2D) i tomograficzne (3D) aparaty rentgenowskie oraz zaawansowane oprogramowanie.

Planmeca jest największą prywatną firmą w branży sprzętu dentystycznego, która intensywnie inwestuje w dział R&D. Planowany na 2013 r. obrót ma wynieść ok. 760 milionów EUR, zatrudnienie wynosi prawie 2,500 osób.

źródło: koldental.com.pl/drBicuspid.com/planmeca.com  

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kol-dental   Planmeca   Plandent  

POLECAMY W SERWISACH