PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Język - najlepsza szczoteczka do zębów

28-03-2013, 05:21
Język najlepszą szczoteczką do zębów (foto: sxc.hu)
Język najlepszą szczoteczką do zębów (foto: sxc.hu)
Czyszczenie zębów może być znacznie prostsze niż dotychczas. Wszystko za sprawą szczoteczki nowej generacji. Twórcy nowatorskiej metody T2T (Tongue to Teeth) są przekonani, że ich metoda dbania o czystość zębów wyprze z rynku tradycyjne szczoteczki. Czy mają rację?

Z reguły nie piszemy o konkretnych rozwiązaniach, jednak T2T (Tongue to Teeth) jest tak niezwykłe, że postanowiliśmy zaprezentować ten oryginalny pomysł z imienia i nazwiska, traktując go jako ciekawostkę.

T2T to nakładka na język, na której, aby spełniała założoną przez wynalazców rolę, trzeba umieścić pastę do zębów. Następnie T2T wystarczy założyć na język i odpowiednio nim poruszać. Po kilku minutach zęby są czyste a oddech świeży. Pomysłodawcy twierdzą, że ich produkt jest o wiele bardziej przydatny, niż zwykła szczoteczka do zębów, a to z tego powodu, że nie absorbuje tak bardzo uwagi, (tak naprawdę to przede wszystkim uwalnia ręce)  jak tradycyjne mycie zębów. Wiadomym jest, że niewiele osób szczotkuje zęby wystarczająco długo, a to z powodu poczucia uciekającego czasu (szczególnie podczas porannej toalety). Tymczasem higiena za pomocą T2T może odbywać się równolegle niemal z każdą czynnością - niemal, bo oczywiście jednoczesne jedzenie jest wykluczone.

T2T różni się od tradycyjnych szczoteczek nie tylko sposobem, w jaki można wyczyścić zęby, ale również materiałem z jakiego jest wykonana. Standardowe włosie zastąpiono plastikowymi kolcami, które pokrywają powierzchnię nakładki.

Autorzy wynalazku, Adel Elseri i Said Fayad planują wziąć udział w kanadyjskiej wersji programu Dragons Den i w ten sposób zdobyć pieniądze na rozkręcenie biznesu. Szacują, że suma, która pozwoli rozpocząć masową produkcję szczoteczek zakładanych na język to sto tysięcy kanadyjskich dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczka   Higiena  

POLECAMY W SERWISACH