PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jasna strona gabinetu stomatologicznego

Autor: miro • Źródło: ms
15-09-2018, 17:17
Jasna strona gabinetu stomatologicznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
„Więcej światła”! miał ponoć zakrzyknąć Johann Wolfgang von Goethe w chwili ostatecznej. Światła w gabinecie stomatologicznym ma być nie tylko dużo, ale musi być ono odpowiedniej jakości. Wymogi pod tym względem systematycznie rosną, także z uwagi na coraz bardziej precyzyjne zabiegi wykonywane przez lekarzy dentystów.

Droga, wyznaczana wysublimowanymi parametrami źródła światła padającego na pole zabiegowe w obszarze unitu stomatologicznego, wydaje się nie mieć końca. Kolejny krok na tej drodze zaznaczyła firma Planmeca, wprowadzając na rynek lampę zabiegową Solanna.

Przyjrzyjmy się lampie pola pracy Solanna, zostawiając na boku, przywoływane przy takiej okazji przez większość producentów, przymiotniki typu: niezawodność, najwyższa jakość, unikatowy design, intuicyjna i łatwa obsługa.

Wymieńmy dziewięć cech, poznanie których w najprostszy sposób charakteryzuje lampę Solanna.

* Wykorzystanie praktycznie wszystkich zalet technologii LED oraz wymienne zwierciadła gwarantują oświetlenie maksymalnie dużej powierzchni, a to zapewnia doskonałą widoczność w każdym punkcie przestrzeni zabiegowej – co ważne - bez konieczność regulacji głowicy lampy podczas zabiegu.

* Jednolite natężenie światła minimalizuje cienie, bez względu na odległość lampy od przestrzeni zabiegowej.

* Zastosowana technika rozmytych krawędzi wiązki światła sprawia, że docierające do pacjenta promienie nie drażnią jego oczu.

* Specjalny, „niepolimeryzujący” tryb pracy lampy zapobiega polimeryzacji światłoczułych kompozytów.

* Lampa zabiegowa została zaprojektowana dla użytkowników o różnym wzroście, osób pracujących zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, a jej wyjątkowo długie ramię stwarza lekarzom dentystom optymalne warunki do realizacji każdego rodzaju zabiegu.

* Interfejs użytkownika rozmieszczono na specjalnie zaprojektowanych uchwytach lampy w taki sposób, aby zoptymalizować kontrolę parametrów oświetlenia m.in. jasność i temperaturę barwy, w oparciu o żelazne zasady ergonomii.

* Demontowane uchwyty lampy, podlegające sterylizacji w autoklawie, mogą być również myte w myjni - dezynfektorze.

* Konstrukcja uchwytów, pyłoszczelna oprawa i jednolita tylna osłona - minimalizują ryzyko powstania warunków grożących infekcją.

* Lampę zabiegową można podłączyć do oprogramowania Planmeca Romexis m.in. w celu uzupełnienia informacji dotyczących użytkowania lampy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH