PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak wiele robią Polacy dla zdrowego uśmiechu?

Autor: miro • Źródło: ms
27-04-2021, 13:40
Jak wiele robią Polacy dla zdrowego uśmiechu? Jak wyglądają zabiegi higienizacyjne Polaków (fot. unsplash)
73 proc. ankietowanych myje zęby przynajmniej dwa razy dziennie, płyn do płukania jamy ustnej stosuje co druga pytana osoba, a nici dentystyczne - co trzecia - wynika z badania przeprowadzonego dla SE+ Studio Stomatologii Estetycznej w Krakowie.
  • Szczotka, płyn do płukania jamy ustnej, nić - to za mało
  • Jaka częstotliwość zabiegów higienizacyjnych
  • Inicjatywa „Wiosna ze Zdrowym Uśmiechem”

Profesjonalna higienizacja pozwala zachować piękny, zdrowy uśmiech. Mimo to, jak pokazuje badanie, znaczna część ankietowanych nie robi tego wcale – 31 proc. nie korzysta ze skalingu, 44 proc. z piaskowania, a aż 60 proc.  z polerowania zębów.

- Szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych, czy mycie języka nie zawsze wystarczą, aby zęby były idealnie czyste i białe. Warto pamiętać o profesjonalnej higienizacji zębów, która powinna być przeprowadzana minimum raz w roku albo częściej – podkreśla dr n. med Barbara Książkiewicz, kierownik kliniczny i naukowy w SE+ Studiu Stomatologii Estetycznej, specjalistka stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej.

Regularne usuwanie kamienia nazębnego, złogów, osadów oraz przebarwień,
a także fluoryzacja chronią zęby przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy i innych chorób, wynikających z niewystarczającej higieny.

Właśnie dlatego specjaliści z kliniki SE+ Studia Stomatologii Estetycznej z Krakowa rozpoczynają program „Wiosna ze Zdrowym Uśmiechem”. W jego ramach będą promować wiedzę na temat zabiegów higienizacyjnych oraz korzyści, jakie płyną z ich zastosowania Klinika będzie prowadzić działania edukacyjne – za pośrednictwem materiałów wideo, w kanałach social media.

W kampanię włączyli się też ambasadorowie, którzy z racji wykonywanych przez siebie zawodów oraz zainteresowań, wiedzą jak ważny jest zdrowy i piękny uśmiech. Aby ułatwić korzystanie z profesjonalnej higienizacji, oprócz działań edukacyjnych klinika przygotowała również pakiet „Wiosna ze Zdrowym Uśmiechem”, który składa się z czterech głównych zabiegów higienizacji.

Obowiązkowo higienizację zębów wykonuje się u osób, które chcą wybielić zęby w gabinecie. Jedynie dokładnie oczyszczona powierzchnia zębów jest w pełni podatna na działanie środka wybielającego.

– Wybielanie zębów u dentysty to usługa, która gwarantuje znacznie bardziej spektakularne efekty niż pasta czy paski wybielające. Dlatego przygotowaliśmy również rozszerzoną wersję pakietu, czyli „Wiosna ze Zdrowym Uśmiechem Plus”, który – oprócz higienizacji – zawiera też zabieg wybielania zębów   – dodaje dr Książkiewicz.

Po wykonaniu zabiegu stomatolog udzieli instruktaż na temat prawidłowej higieny jamy ustnej

***
SE+ Studio Stomatologii Estetycznej to jedna z najdłużej działających w Krakowie lecznic stomatologicznych specjalizujących się w stomatologii estetycznej. Bazuje na ponad 50-letniej tradycji rodzinnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH