• Wstępne leczenie alignerami ułatwia przebieg nawet do 45 proc. zabiegów protetycznych, dlatego Smile Architect łączy te dwa obszary leczenia, eliminując potrzebę stosowania dwóch oddzielnych cyfrowych przepływów pracy
  • Najnowsze narzędzie firmy Align Technology to innowacyjne oprogramowanie Invisalign Smile Architect™ do planowania leczenia ortodontycznego i protetycznego w czasie rzeczywistym, zgodnie z założeniami standardów projektowania uśmiechu
  • W ciągu ostatnich 25 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 14,5 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign (poprzez Align Digital Platform™, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii)

Align Technology na IDS

W tym roku firma Align Technology wyraźnie zaznaczyła swoją obecność podczas IDS – największych targach stomatologicznych na świecie (14-18 marca w Kolonii w Niemczech).

Na spotkaniu prasowym podczas wydarzenia, Markus Sebastian, wiceprezes i dyrektor zarządzający Align Technology w regionie EMEA opowiedział o 25 latach działalności firmy w zakresie dostarczania innowacji i wiodących technologii napędzanych przez system Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek, który pomógł stomatologom przekształcić uśmiechy i zmienić życie już ponad 14,5 miliona pacjentów.

Z kolei Zelko Relic, wiceprezes i dyrektor ds. technologii, podzielił się wizją firmy, aby uczynić terapię przezroczystymi nakładkami standardem w ortodoncji i leczeniu odtwórczym.

Opowiedział również o najnowszym narzędziu firmy Align – innowacyjnym oprogramowaniu Invisalign Smile Architect™ do planowania leczenia ortodontycznego i protetycznego w czasie rzeczywistym, zgodnie z założeniami standardów projektowania uśmiechu. Wyjaśnił, że wstępne leczenie alignerami ułatwia przebieg nawet do 45 proc. zabiegów protetycznych [1], dlatego Smile Architect łączy te dwa obszary leczenia, eliminując potrzebę stosowania dwóch oddzielnych cyfrowych przepływów pracy.

Align Technology stawia na holistyczną stomatologię  

Na interaktywnym stoisku firma Align Technology zaprezentowała innowacje na platformie Align Digital Platform™, która zawiera stale rozwijający się, zintegrowany pakiet autorskich technologii i usług. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby płynnie prowadzić specjalistów przez proces leczenia – od pierwszej wizyty, poprzez konsultacje i leczenie, aż po uzyskanie pożądanego rezultatu.

Uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej o podejściu Align Technology do holistycznej stomatologii z naciskiem na profilaktykę, odbudowę/naprawę, utrzymanie i wymianę wraz z najnowszymi innowacjami firmy w zakresie projektowania uśmiechu opartego na wizualizacji i zdjęciach twarzy. Zaawansowane narzędzia cyfrowe pozwalają nie tylko prowadzić każdy etap planowania leczenia, ale także pokazać pacjentom, jak mogą wyglądać z nowym uśmiechem.

Nowości od Align Technology 

Na stoisku firmy Align zademonstrowano również dwie inne funkcje cyfrowe:

  • Zintegrowane planowanie leczenia ortodontyczno-odtwórczego, które pozwala na minimalnie inwazyjne leczenie przy jednoczesnej integracji leczenia Invisalign® z planami odbudowy.
  • Analizę masy zęba za pomocą dedykowanego narzędzia, które pomaga zachować jego zdrową strukturę przy zastosowaniu minimalnie inwazyjnego leczenia dla długotrwałych rezultatów.

Do Kolonii zaproszono czołowych ekspertów klinicznych Align Technology, którzy przez pięć dni dzielili się wiedzą podczas wykładów obejmujących zarówno tematy kliniczne, jak i dotyczące rozwoju praktyki.

Jak skutecznie wykorzystywać nowe narzędzia platformy cyfrowej Align, zaprezentowali:

  • dr Ingo Baresel i dr Kristina Baumgarten z Niemiec,
  • dr Karla Soto z USA,
  • dr Olivier Boujenah z Francji,
  • dr Stéphane Reinhardt z Kanady,
  • dr Luiz IIzarbe z Hiszpanii,
  • dr Marcos White z Wielkiej Brytanii

Więcej informacji o technologii i nowych narzędziach firmy Align.

Potencjał Align Technology

Firma Align Technology projektuje i produkuje system Invisalign®, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero™ oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM™.

Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 239 tys. lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 mln konsumentów na całym świecie.

W ciągu ostatnich 25 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 14,5 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform™, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów.

[1] Dane własne Align Technology (stan na 20 września 2017). Na podstawie danych ankietowych n-251 lekarzy dentystów w USA, którzy zostali zapytani „Jaki procent pacjentów przygotowujących się do zabiegów protetycznych (tj. licówki, implanty, mosty, korony) skorzystałby z lepszej pozycji początkowej zębów?". Na podstawie odpowiedzi lekarzy opracowano średnią 45 proc.