PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Invisalign: o tym każdy ortodonta powinien wiedzieć

Autor: miro • Źródło: ms
25-06-2021, 11:25
Invisalign: o tym każdy ortodonta powinien wiedzieć Invisalign Scientific Symposium odbędzie się 2 i 3 lipca
Dobra wiadomość dla lekarzy dentystów, a szczególnie ortodontów, którzy chcą być na bieżąco z rozwiązaniami wyznaczającymi rozwój stomatologii: kolejna edycja Sympozjum Naukowego Invisalign (Invisalign Scientific Symposium) odbędzie się 2 i 3 lipca.

Wydarzenie, zorganizowane w formie online, będzie najlepszą okazją aby, niejako z pierwszej ręki (ust), uzyskać rzeczową wiedzę na temat innowacji naukowych określających m.in. funkcjonalności systemu Invisalign. W trakcie Sympozjum mocno zaakceptowana zostanie najnowsza wiedza kliniczna w zakresie ortodoncji przekazywana przez uznane autorytety naukowe.

Program Invisalign Scientific Symposium 2021 obejmuje trzy zasadnicze zagadnienia:
- Skuteczność i wydajność nakładek Invisalign w porównaniu z aparatami stałymi, szczególnie w kontekście przewidywalności, stabilności i efektów leczenia.
- Rola ortodoncji w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i zdrowia psychicznego dorastających pacjentów, z naciskiem na jakość życia i satysfakcję pacjenta, odczuwanie bólu oraz wpływ aparatów ortodontycznych na higienę jamy ustnej.
- Możliwości, jakie oferuje leczenie przezroczystymi nakładkami w tym rozszerzenie szczęki, okluzje klasy III, podejście interdyscyplinarne i techniki pomocnicze.

W najważniejszych wystąpieniach udział wezmą światowi eksperci kliniczni:

Prof. Juan Carlos Rivero Lesmes z Hiszpanii wygłosi wykład pt. „Efektywność i biomechanika przezroczystych nakładek”.

Dr Meiya Gao z Chin omówi kwestie jakości życia pacjentów: „Porównanie percepcji bólu, lęku przez leczeniem i jakości życia związanej ze zdrowiem jamy ustnej u pacjentów korzystających z przezroczystych nakładek i aparatów stałych na początkowym etapie leczenia ortodontycznego”.

Dr Regina Blevins ze Stanów Zjednoczonych wypowie się na temat higieny jamy ustnej wśród rosnących pacjentów, porównując aparaty stałe i system Invisalign.

Prof. Luca Levrini z Włoch oceni m.in. przebieg leczenia młodszych pacjentów. Wygłosi on wykład „Rozszerzenie szczęki za pomocą systemu Invisalign First w uzębieniu mieszanym, przewidywalność przed i po leczeniu”.

Dr Tommaso Castroflorio z Włoch poruszy kwestię odkształcania się nakładek i zastanowi się, czy ruchy ortodontyczne to tylko efekt zastosowania przyczepów i czy można przewidzieć deformację nakładek w klasie II i leczeniu zgryzu otwartego. Profesor przedstawi uczestnikom niektóre funkcje Invisalign G8 związane z odkształcaniem się nakładek.

– Jako ortodonci, jesteśmy świadomi, że gdy nakładamy nakładkę na zęby, odskakuje ona do pierwotnej pozycji i pierwotnego kształtu – wtedy siła jest przekazywana na zęby, wywołując ruch ortodontyczny. Im większe odkształcenie, tym większa siła aktywacji wytwarzana przez nakładki. To jest powód, dla którego warto pracować z materiałem Invisalign SmartForce – mówi Tommaso Costroflorio.

– Zespół naukowy, zajmujący się organizacją wydarzenia, starannie dobrał najlepsze światowe badania i treści kliniczne, które są istotne dla lekarza ortodonty. W trakcie dwudniowego Sympozjum prelegenci poruszą takie tematy, jak innowacje będące częścią pracy Align w ortodoncji cyfrowej i wpływają na przewidywalność oraz wydajność leczenia - mówi dr Michael Davidson, dyrektor ds. edukacji klinicznej i zawodowej EMEA w firmie Align Technologiy.

- Sesje będą dotyczyć różnych przypadków klinicznych, których ostatecznym celem jest poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia pacjentów - dodaje dr Michael Davidson.

- Firma Align nawiązała współpracę z Europejską Akademią Stomatologii Dziecięcej, która przeprowadzi prezentację plakatów naukowych skoncentrowaną na dzieciach i młodzieży – uzupełnia dr Michael Davidson.

***

Wykłady będą prowadzone w języku angielskim, z możliwością tłumaczenia symultanicznego na język włoski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i turecki.

Dostęp dla lekarzy
Koszt dostępu do pełnego dwudniowego sympozjum wynosi 200 euro dla lekarzy Invisalign i 250 euro dla pozostałych.
Więcej informacji, pełny program wydarzenia i formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Dostęp dla mediów
Należy zarejestrować się na Sympozjum Naukowe Invisalign za pomocą formularza (używając redakcyjnego adresu e-mail):

O Align Technology
Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM Exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyk, realizowanych przez ponad 200 tys. lekarzy. Nowoczesne rozwiązania pomagają w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 10,2 mln pacjentów.

Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania służące: pacjentom, ortodontom, stomatologom pracownikom specjalistycznych laboratoriów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.

Informacje o systemie Invisalign wraz z listą lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com.

Informacje o skanerach i usługach iTero dostępne są na www.itero.com.

Informacje o ofercie oprogramowania CAD/CAM Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH