• Pacjenci coraz częściej proszą o odbudowy kompozytowe, bezpreparacyjne, a jednocześnie trwałe
  • Dzięki Invisalign Go® dentysta może zaproponować pacjentom rozwiązania małoinwazyjne i jednocześnie bezpieczne oraz przewidywalne
  • System Invisalign Go®, to narzędzie, które zaprojektowano z myślą o stomatologach ogólnych. W ten sposób mogą oni rozszerzyć ofertę o leczenie alignerami  

 

 

Leczenie ortodontyczne pod znakiem systemu Invisalign Go®

Czym są przyjazne, bezpieczne i jak najmniej inwazyjne rozwiązania umożliwiające poprawę uśmiechu? Wyrównywanie zębów nie tylko poprawia estetykę uśmiechu, ale jest szczególnie ważne przed rozpoczęciem leczenia protetycznego. Optymalne narzędzia znajdują się w dyspozycji lekarzy dentystów, którzy stawiają na nowoczesne i skuteczne narzędzia zapewniające ich pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną. Certyfikowani lekarze Invisalign® mogą włączyć leczenie ortodontyczne do swojej praktyki dzięki systemowi Invisalign Go®.

To narzędzie zaprojektowano z myślą o stomatologach ogólnych, którzy w ten sposób mogą rozszerzyć ofertę o leczenie alignerami i usprawnić przepływ pracy w gabinecie.

Minimalnie inwazyjne wyrównywanie zębów

Obecny na kongresie Dental Spaghetti dr Luis Ilzarbe poprowadził wykład dotyczący wykorzystania systemu Invisalign Go® do minimalnie inwazyjnego wyrównywania zębów przed leczeniem protetycznym. Uczestnicy dowiedzieli się, jak można wykorzystać nowe narzędzia zawarte w oprogramowaniu ClinCheck®, integrując wytyczne dotyczące odbudowy z wyrównaniem zębów, a tym samym zapewniając pacjentom kompleksowe leczenie.

Eksperci praktycy, korzystający z systemu Invisalign Go® w swojej codziennej pracy, dr n. med. Teresa Szupiany-Janeczek i dr Luis Ilzarbe Ripoll, poprowadzili w ramach KRAKDENT® i Dental Spaghetti wykłady dotyczące zastosowania systemu Invisalign Go® i narzędzi cyfrowych w gabinecie stomatologicznym, a szczególnie w protetyce.

Podczas wykładu „Niewielka korekta zgryzu jako duży krok w kierunku protetyki przyjaznej pacjentowi – Invisalign Go® jako rozwiązanie w małoinwazyjnej protetyce” na KRAKDENT® dr Szupiany-Janeczek podkreśliła, że poprzez wprowadzenie małych korekt położenia zębów  lekarz może zaproponować pacjentom rozwiązania mniej inwazyjne, aczkolwiek równie bezpieczne i przewidywalne. Ma to szczególne znaczenie ze względu na fakt, że pacjenci coraz częściej proszą o odbudowy kompozytowe, bezpreparacyjne, a jednocześnie trwałe. 

Skaner podstawą

Podstawowym elementem nowoczesnej cyfrowej praktyki stomatologicznej jest skaner wewnątrzustny, dlatego w ramach warsztatów „Poznaj unikalne narzędzia iTero™ i w pełni wykorzystaj moc cyfryzacji”, lic. tech. dent. Adam Kadelski zaprezentował narzędzia wspomagające efektywność pracy ze skanerem wewnątrzustnym iTero™ oraz samej pracy cyfrowej.

Komunikacja wizualna z pacjentem

Uczestnicy warsztatów mogli dowiedzieć się, jak ulepszyć bezpośrednią komunikację wizualną z pacjentem, a także zapoznać się z narzędziami ułatwiającymi przepływ pracy i funkcjami wspierającymi proces diagnostyczny w stomatologii ogólnej i protetyce.

Invisalign Smile Architect

Podczas kongresu Dental Spaghetti lekarze mieli okazję zapoznać się z najnowszym oprogramowaniem Invisalign Smile Architect™ w ramach kursu przedkongresowego prowadzonego przez dr Luisa Ilzarbe.

Invisalign Smile Architect™ to interesujące narzędzie, dzięki któremu certyfikowani lekarze Invisalign mogą zintegrować leczenie tym systemem z kompleksowym planem terapii, a następnie na podstawie zdjęcia twarzy zwizualizować efekty leczenia i przedstawić pacjentowi jego przyszły uśmiech.

Wykorzystanie Invisalign Smile Architect™ pozwala zaplanować leczenie tak, aby zachować jak najwięcej tkanek pacjenta.

Dr Ilzarbe wytłumaczył, jak korzystać z tego oprogramowania, aby udostępnić plan kliniczny technikom dentystycznym i zespołowi, a tym samym znacznie ułatwić komunikację w prowadzeniu leczenia interdyscyplinarnego.

Nowoczesne oprogramowanie sprzyja również komunikacji z samym pacjentem – ułatwia im zrozumienie decyzji podejmowanych przez lekarza w procesie leczenia oraz pozwala na dopasowanie nowego uśmiechu do rysów twarzy, tym samym zapewniając pacjentom lepsze wrażenia z leczenia oraz naturalny, estetyczny wygląd po jego zakończeniu.

Więcej informacji o cyfrowych rozwiązaniach dla stomatologów ogólnych można uzyskać na stronie: https://www.invisalign.pl/gp.

O Align Technology

Firma Align Technology projektuje i produkuje system Invisalign®, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero™ oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM™. Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 243 tys. lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na całym świecie.

W ciągu ostatnich 25 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 15,1 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform™, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje na temat systemu Invisalign i wyszukiwarka lekarzy Invisalign dostępne są na www.invisalign.com.

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero znajdują się na stronie www.itero.com.

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych można znaleźć na stronie www.exocad.com