PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Implanty: impulsy elektromagnetyczne wzmacniają osteointegrację

Autor: miro • Źródło: ms
11-05-2016, 10:17
Implanty: impulsy elektromagnetyczne wzmacniają osteointegrację Osteointegracja przyspiesza przy drgającym implancie
Proces osteointegracji, w zależności od jakości kości i lokalizacji, trwa od 2 do 6 miesięcy. Metoda izraelskiej firmy Magdent skraca ten okres do miesiąca.

Wszystko za sprawą miniaturowego urządzenia MED, generującego impulsy elektromagnetyczne o specjalnie dobranej charakterystyce. Dzięki nim właśnie proces osteointegracji zdecydowanie przyspiesza – wynika z pierwszych badań przeprowadzonych z udziałem dentystów zajmujących się implantacją i specjalistów z firmy Magdent.

 

Twórcy nowego rozwiązania zauważyli, że zmienne pole elektromagnetyczne zdecydowanie przyspiesza wzrost tkanki kostnej, m.in. dzięki temu, że przepływ przez nią krwi jest bardziej intensywny i wzrasta utlenienie struktur otaczających implant.

 

Procedury poprzedzające wprowadzenie zmodyfikowanej metody wszczepiania implantów do codziennej praktyki stomatologicznej są oczywiście niezwykle kosztowne. Izraelska firma uzyskała ostatnio na ten cel grant w wysokości 800 tys. USD. Dzięki tym pieniądzom możliwe będzie szybsze wprowadzenie nowej technologii do codziennego użytku.

Magdent opatentował MED na terenie USA i Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   osteointegracja  

POLECAMY W SERWISACH