PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Googles ochronią oczy przed niebezpiecznymi patogenami

22-07-2013, 00:01
Googles ochronią oczy przed niebezpiecznymi patogenami (fot. Kerr Total Care)
Googles ochronią oczy przed niebezpiecznymi patogenami (fot. Kerr Total Care)
Firma Kerr Total Care zaprezentowała nową odsłonę Googles. Produkt oczywiście nie ma nic wspólnego z popularną wyszukiwarką internetową. Googles nie pozwolą nam dostrzec tego co niewidoczne, ale obronić przed tym nasze oczy owszem.

Googles to nic innego jak gogle, które rozszerzają portfolio firmy w zakresie środków ochrony osobistej (PPE, Personal Protective Equipment). Są odpowiedzią na ryzyko narażenia stomatologów i personelu pomocniczego na niebezpieczne patogeny, które przenoszone są w formie kropelek wytwarzanych w trakcie wielu procedur stomatologicznych.

Co sprawia że nowy model gogli jest lepszy? Przede wszystkim udoskonalono system mocowania okularów. Ich zmiana jest łatwiejsza, co przekłada się głównie na czas tej czynności. Czas potrzebny do zamocowania nowych okularów jest o 50 proc. krótszy w porównaniu z poprzednią generacją.

Zmieniły się też same okulary. Mają bardziej zaokrąglone ramki, co zwiększa ochronę oczu (wzrosła powierzchnia chroniąca przed zakażeniem) i komfort użytkowania. Gogle są oczywiście odporne na zaparowania. Ramki można sterylizować w autoklawie.

Co ważne, Googles zaprojektowano tak, aby pasowały na klasyczne okulary.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH