PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet dentystyczny uzbrojony w iPad

18-02-2013, 23:53
Gabinet dentystyczny uzbrojony w iPad (foto; sxc.hu)
Gabinet dentystyczny uzbrojony w iPad (foto; sxc.hu)
Jest ponoć jeszcze kilka rzeczy w praktyce stomatologicznej, których iPad nie potrafi. Do czynności, które potrafi należy zaliczyć sprawne tłumaczenie pacjentom w jakim stanie znajduje się ich uzębienie i co trzeba zrobić, aby zaradzić złu.

Coraz więcej pacjentów chce wiedzieć dlaczego to właśnie ich spotyka leczenie kanałowe i dlaczego to tyle kosztuje. Wyjaśnienia słowne, chociażby najbardziej rzeczowo przekazywane, są mało przekonujące.

Jak zwykle pragmatyczni Amerykanie doszli do przekonania, że kilka prostych animacji przystosowanych do prezentacji na iPadach zaoszczędzi dentyście wiele wysiłku i czasu. Na infografice bowiem najłatwiej jest dociekliwym pacjentom uzmysłowić w kilkanaście sekund powagę sytuacji i zaprezentować planowaną procedurę medyczną.

Okazuje się, że rzecz dotyczy nie tylko edukowania społeczeństwa. Cel stosowania iPada jest bardzo przyziemny pieniądze. To fakt w iPada trzeba zainwestować. Zakup ten szybko się jednak zwraca. Obraz, który krok po kroku pokazuje proces destrukcji zaatakowanego chorobą zęba, działa tak mobilizująco na osobę siedzącą w dentystycznym fotelu, że ta nie ma praktycznie żadnych obiekcji, aby pokryć koszty drogiego leczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   zakup sprzętu   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH