PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Foliarka obuwia - pomocnik w utrzymaniu czystości

Autor: jsz • Źródło: jsz
21-11-2013, 11:05
Foliarka obuwia - pomocnik w utrzymaniu czystości Na zdjęciu foliarka ORMA włoskiej Firmy Tecno-Gaz (Fot. Tecno-Gaz)
Niektórzy powiedzą, że to przesada, inni, że dbałość o sterylność w gabinecie zaczyna się od czystego obuwia. Nikt jednak nie poprosi pacjenta, aby ten przed położeniem się na fotelu dentystycznym, zdjął buty. Jest na to rozwiązanie – foliarka obuwia.

Nie mówimy tu o topornych urządzeniach wykorzystujących dużą powierzchnię placówek medycznych, ale o niewielkim, często designerskim sprzęcie. Choć ważą nawet 20 kg, nie zajmują więcej niż kilkadziesiąt centymetrów powierzchni.

Foliarki, nie tylko skutecznie izolują podłogi od kontaktu z obuwiem, ale również eliminują ryzyko roznoszenia bakterii, dzięki takiej konstrukcji, która uniemożliwia powtórne użycie folii ochronnej.

- W branży medycznej czyste podłogi to nie tylko kwestia dobrego wizerunku, ale przede wszystkim bezpieczeństwa pacjentów i gości. Ochrona powierzchni przed wnoszonymi zarazkami jest równie ważna, co zadbanie o to, aby bakterie nie przedostawały się na zewnątrz budynku - podkreślają twórcy foliarki Clean Step. 

Producenci podkreślają, że prosta i wygodna obsługa foliarki znacznie ułatwia zabezpieczenie obuwia osobom starszym, chorym, kobietom w ciąży. Nie ma konieczności schylania się, a foliowanie podeszwy odbywa się automatycznie i bez użycia rąk.

Jak działa foliarka?
Procesem steruje mikroprocesor. Urządzenie automatycznie nakłada folię na but dopasowując się do jego rozmiaru i kształtu, i co istorne - nie utrudnia poruszania się. W foliarkach stosuje się przede wszystkim folię termokurczliwą.

Na rynku, oprócz wspominanego urządzenia Clean Step, dostępny jest również automatyczny system ochraniaczy na buty ORMA włoskiej Firmy Tecno-Gaz. W ofercie białostockiej firmy Dentomax produkt kosztuje ok. 5000 złotych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
czystość w gabinecie   foliarka obuwia   ORMA   Tecno-Gaz   Dentomax   Clean Step  

POLECAMY W SERWISACH