PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Fizjodyspenser hołd precyzji dla bezpieczeństwa

28-02-2013, 00:11
Fizjodyspenser  hołd precyzji dla bezpieczeństwa (fot. Carlo De Giorgi)
Fizjodyspenser hołd precyzji dla bezpieczeństwa (fot. Carlo De Giorgi)
W czasie zabiegów implantologicznych służy do przygotowania podłoża pod implant, może być również stosowany do gwintowania otworów i wkręcania implantów. Fizjodyspenser, ponieważ o nim mowa, to doskonałe wsparcie zapewniające maksymalną precyzję zabiegów.

Fizjodyspenser ma szczególne zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych, wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną. Służy nie tylko do resekcji wierzchołka, osteotomii, czy trepanacji wyrostka zębodołowego, ale także do modelowania i wygładzania kości oraz implantacji wszczepów zębowych. Jest także niezastąpiony podczas procedur usuwania zębów mądrości.

Zakup urządzenia wiąże się z podjęciem decyzji o jego przeznaczeniu. Nie wolno zapominać jednak o wygodzie użytkowania. Większość produktów dostępnych na rynku posiada duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny, z którego w łatwy sposób można odczytać wszystkie parametry. Dobrze jest, aby stacja pozwalała na zaprogramowanie wielu trybów pracy urządzenia określających m.in.: prędkość i kierunek obrotów, wartość momentu obrotowego (najczęściej 2000 - 50000 obr./min) zależnie od zastosowanej kątnicy, oraz umożliwiała regulację poziomów przepływu wody (najczęściej od 30 do 150 ml/min). Do pełni szczęścia potrzebujemy jeszcze wielofunkcyjnego sterownika nożnego, który umożliwia przełączanie pomiędzy programami, manewrowanie pracą pompy czy zmianę kierunku obrotów z prawych na lewe.

Obudowa urządzenia powinna być zaprojektowana tak, aby ułatwić czyszczenie i zachowanie higieny. Stacja zasilająca przeważnie wyposażona jest w mechanizm zabezpieczenia mikrosilnika przed uszkodzeniem w wyniku przeciążenia. W przypadku wykrycia obciążenia wiertła momentem obrotowym większym niż zadanym, trwającego więcej niż 3 sekundy - silnik zostaje automatycznie odłączony. Ponowne uruchomienie silnika następuje w wyniku załączenia za pomocą manipulatora nożnego. Niektóre urządzenia przystosowane są do współpracy z dwoma mikrosilnikami.

Dodatkowe punkty fizjodyspenser zdobywa za możliwość podłączenia do drukarki.

Cena? Jak to zwykle bywa, zależy od detali, w tym przypadku wynosi ona od 5 do 20 tysięcy złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   implantologia   fizjodyspenser   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH