PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Firma Roche opracowała lek na Covid-19

Autor: PAP • Źródło: pap/en
12-04-2021, 11:53
Firma Roche opracowała lek na Covid-19 Lek na bazie przeciwciał podawany w zastrzyku chroni przed objawami COVID-19 (fot. Pixabay)
Lek opracowany przez firmy Roche i Regeneron skutecznie, bo aż o 80 proc. zmniejsza ryzyko objawowego Covid-19 u rodziny zakażonych koronawirusem.

W badaniu prowadzonym wspólnie z amerykańskim Narodowym Instytutem Zdrowia na 1,5 tys. zdrowych osób mieszkających z osobami zakażonymi koronawirusem w grupie, która otrzymała lek zawierający przeciwciała (casirivimab i imdevimab), zdarzyło się 11 przypadków Covid-19, zaś wśród osób, które otrzymały placebo - 59.

Ponadto zbadano również 204 osoby, które na początku badania miały bezobjawową infekcję koronawirusem. Podanie im leku zmniejszyło u nich ryzyko wystąpienia objawów o 31 proc.

Badania nad lekiem prowadzone są równocześnie także m.in. w Wielkiej Brytanii, zarówno wśród osób hospitalizowanych, jak i niewymagających opieki szpitalnej. Nie stwierdzono dotąd żadnych poważnych efektów ubocznych. Łącznie w badaniach wzięło udział dotąd 25 tys. osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
badania naukowe   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH