PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Expasyl w sieci dystrybucji Kerr

05-06-2013, 00:01
Expasyl w sieci dystrybucji Kerr (fot. Kerr)
Expasyl w sieci dystrybucji Kerr (fot. Kerr)
Polska sieć dystrybucji firmy Kerr rozpoczęła sprzedaż znanego już na rynku materiału do retrakcji Expasyl. Ułatwia i przyspiesza on uzyskanie odpowiedniej suchości pola zabiegowego w czasie leczenia protetycznego i zachowawczego.

Expasyl, środek alternatywny dla tradycyjnej nitki retrakcyjnej, jest gęstą pastą przeznaczoną do retrakcji przy pobieraniu wycisków, przy osadzaniu uzupełnień protetycznych i przy każdej procedurze stomatologicznej, która odbywa się w pobliżu lub poniżej dziąseł, np. przy wypełnieniu ubytków klasy II, III i V.

Expasyl założony do bruzdy odsuwa tkanki miękkie od powierzchni preparacji, a zawarty w nim chlorek glinu (15%) zwęża naczynia krwionośne, zapobiegając krwawieniu, hamując wydzielanie płynu i umożliwiając uzyskanie wycisku wiernie odwzorowującego pole protetyczne.

Produkt nakłada się bezpośrednio do bruzdy dziąsłowej przy użyciu specjalnego podajnika. Dzięki temu proces aplikacji Expasylu odbywa się łagodnie i bez nacisku, a czas do uzyskania retrakcji jest bardzo krótki, co jest komfortowe dla pacjenta, zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia przyzębia i skraca ogólny czas zabiegu.

Do uzyskania retrakcji wystarczy jednorazowa aplikacja preparatu wokół zęba na granicy dziąsła brzeżnego. Po 1-2 minutach Expasyl usuwa się sprayem powietrzno-wodnym odsłaniając suchą i otwartą bruzdę, która stanowi idealne środowisko do pobierania wycisków.

Pasta nie wchodzi w reakcje z masami wyciskowymi.

Cechy i zalety

Doskonała retrakcja. Przemieszcza tkanki miękkie zapewniając wspaniały dostęp do bruzdy.
Bezpieczeństwo. Aplikacja z minimalnym naciskiem, bez niebezpieczeństwa uszkodzenia przyczepu nabłonkowego.
Znaczna oszczędność czasu. Szybka aplikacja, natychmiastowe działanie i łatwe usuwanie z bruzdy - wszystko  w ciągu 2 minut.
Komfort. Znaczne skrócenie czasu aplikacji i i maksymalne zmniejszenie nacisku w porównaniu z nitką retrakcyjną.
Działanie hemostatyczne. Ochrona przed krwawieniem i wysiękiem z bruzdy.

Źródło: KERR

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   Kerr   Expasyl   Materiały  

POLECAMY W SERWISACH