• Dentysta dr Plotka, autorytet w stomatologii w USA, stworzył szczoteczkę do zębów, która podczas szczotkowania pełni take role nici dentystycznej
  • Sekret podwójnej funkcjonalności wynika ze szczególnego materiału z jakiego zrobione jest włosie (cząsteczki srebra)
  • Szczoteczka dr. Plotka ma znakomite recenzje w Amazon, jej cena to ok. 5 USD/szt.

Szczoteczka do zębów z włosem ze srebra

W dziedzinie higieny jamy ustnej z pewnością trudno o przełom, jednak okazuje się, że nie do końca, bowiem dość dobrze rozpoznawalny w USA dentysta z Bostonu, autorytet z ponad 40-letnim doświadczeniem zawodowym dr Plotka zademonstrował nowy rodzaj manualnej szczoteczki do zębów. Jej niecodzienność zawiera się w unikatowej technologii, pozwalającej na wytworzenie dziesięciokrotnie cieńszego włosia od tego stosowanego dotychczas w masowej produkcji.

To jednak nie stanowi o szczególnych zaletach nowego rodzaju szczoteczki. Tajemnica tkwi w materiale powlekającym włosie. Otóż jest to srebro, które według nieźle udokumentowanej literatury „w ciągu 6 godzin, w sposób naturalny eliminuje 99 proc. bakterii, wirusów i grzybów”.

Szczoteczka i nić dentystyczna. Dwa w jednym

Niezwykle cienkie, elastyczne, a przy tym sprężyste włosie sprawia, że szczoteczka odgrywa tradycyjną rolę, ale pełni jednocześnie funkcję nici dentystycznej. Zgodnie z opisem produktu „włosie szczoteczki sięga głęboko w bruzdy międzyzębowe i znakomicie sprawdza się także jako zestaw miniflosserów.

Cena posrebrzanej szczoteczki dr. Plotka to 4,99 USD. Produkt ma na Amazon 2,8 tys. ocen użytkowników ze średnią 4,8 na 5 gwiazdek.