PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Duży, a niegroźny - system CS 9000 C

jsz
10-10-2013, 14:43
Duży, a niegroźny - system CS 9000 C Kodka system CS 9000 C
System CS 9000 C przeznaczony jest do diagnostyki zewnątrzustnej. Aparatura firmy KODAK łączy cefalometryczną technologię pojedynczej ekspozycji z wysokiej jakości obrazowaniem panoramicznym. CS 9000 C może być w prosty sposób rozszerzony o funkcję bezpiecznej dla pacjenta tomografii komputerowej (o bardzo małej dawce promieniowania).

Technologia pojedynczej ekspozycji 

Moduł cefalometryczny aparatu CS 9000C w głównej mierze powinien być wykorzystywany do obrazowania w ortodoncji. Rozwiązanie zastosowane w aparaturze łączący technikę kliszy fotograficznej z systemem cyfrowym. Technologia pojedynczej ekspozycji (one shot) likwiduje zniekształcenia i optymalizuje jakość zdjęcia.

Ekspozycja

Błyskawiczna aktywacja (poniżej 1 s) pozwala na zminimalizowanie dawki promieniowania. Dzięki skróconemu do minimum czasowi ekspozycji praktycznie eliminowane jest ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia np. ze względu na poruszenie się pacjenta.

Formaty zdjęć

Sterowany mikroprocesorami kolimator umożliwia wykonywanie całej gamy badań cefalometrycznych. Od największych zdjęć obejmujących całą czaszkę (30 x 30 cm), poprzez standardowe (18 x 24 cm), po radiogramy małego pola.

Rodzaje wykonywanych zdjęć

System CS 9000C pozwala na wykonywanie zdjęć w płaszczyznach:
- bocznej,
- czołowej
- strzałkowej.

Wysoka jakość

Regulowana ogniskowa precyzyjnie dostosowuje się do wymogów operatora. W ten sposób zapewniona jest wysoka jakość zdjęć panoramicznych, przy optymalnym kontraście i pełnej strukturalnej widoczności.
Wysoką jakość radiogramów uzyskuje się także dzięki zastosowaniu oddzielnego detektora dla każdego rodzaju badania (panoramicznego, cefalometrycznego, 3D).

Oprogramowanie

Zastosowany software pozwala na szybkie i precyzyjne stawianie diagnozy i opracowanie planu leczenia.
Przystosowany do ortodoncji system obróbki obrazu pozwala m.in. na automatyczne wyróżnienie tkanek miękkich. Moduł automatycznego rozpoznawania punktów identyfikacyjnych zezwala na błyskawiczne oznaczenie takich miejsc na radiogramie. W ten sposób uzyskuje się zdjęcia o wysokim standardzie przejrzystości.

Łatwość obsługi

Sensory automatycznie są ustawiane przez serwomechanizmy. W ten sposób wyeliminowana jest konieczność ręcznego operowania przy delikatnych mechanizmach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH