PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Druk 3D: integracja na stomatologicznym rynku

Autor: miro • Źródło: ms
29-09-2020, 11:28
Druk 3D: integracja na stomatologicznym rynku Integracja na stomatologicznym rynku 3D
Koncern Henkel zdecydował się na współpracę z Keystone Industries, amerykańską grupą firm dentystycznych z ponad stuletnim doświadczeniem w branży. Skąd taka decyzja?

Założona w 1876 roku Henkel to znana międzynarodowa firma, działająca zarówno w sektorze konsumenckim, jak i przemysłowym. W 2016 r. firma weszła w obszar produkcji komponentów m.in. polimerów stosowanych w drukarkach 3D. Henkel rozwija w tym zakresie własną markę Loctite.

Sektor stomatologiczny jest jednym z pierwszych rynków, na których zastosowanie ma technologia druku trójwymiarowego. Henkel chce dodać aplikacje dentystyczne do swojego portfolio drukarek 3D. Tymczasem dla Keystone Industries, taka współpraca oznacza szybki rozwój produktów dentystycznych powstających w przestrzeni cyfrowej.

Ken Kisner, szef działu innowacji w zakresie druku 3D w Henkel, wyjaśnił: Połączenie know-how firmy Keystone w dziedzinie stomatologii z naszą szeroką wiedzą w zakresie materiałoznawstwa i dostępem do globalnego rynku otworzy nowe możliwości rozwoju i komercjalizacji wysokowydajnych rozwiązań dla stomatologii. Nasze możliwości w zakresie innowacji bardzo dobrze pasują do dynamicznego rynku stomatologicznego, na którym Keystone z powodzeniem zajmuje się produkcją polimerów i urządzeń medycznych zgodnych z ISO.

Warto zauważyć, że Keystone współpracowało z Molecule Corp., które zostało przejęte przez Henkel w 2019 r. Teraz, w ramach rozszerzonej współpracy, Henkel i Keystone planują rozwijać projekt KeyPrint - innowacyjną linię niestandardowych rozwiązań do druku 3D. Połączenie marek KeyPrint i Loctite przyniesie szybki rozwój w produkcji niestandardowych produktów. Mających zastosowanie we współczesnej stomatologii.

Według raportu firmy konsultingowej i badawczej QY Research, do końca 2025 r. rozwiązania obejmujące druk 3D na globalnym rynku stomatologicznym (m.in. implanty, protezy i korony) ma osiągnąć 930 mln USD. Szacuje się, że rynek będzie rósł w tempie 17 proc. rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
3D   implanty  

POLECAMY W SERWISACH