PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dezynfekator UV

24-04-2013, 00:01
Dezynfekator UV  (foto: sxc.hu)
Dezynfekator UV (foto: sxc.hu)
Dezynfekator może nie brzmi szczególnie zachęcająco, ale oddaje najlepiej zasadę działania tego urządzenia. Producenci takich aparatów twierdzą, że nie wystarczy regularnie i dostatecznie długo czyścić zęby odpowiednio dobranymi szczoteczkami, ważne, żeby szczoteczki takie były wolne od chorobotwórczych drobnoustrojów, a oto nie jest łatwo, zważywszy, że bakterie w doskonałej kondycji mogą przetrwać na wilgotnym włosiu szczoteczki kilkadziesiąt godzin.

Jest na to rada. Wystarczy naświetlić czyszczącą końcówkę szczoteczki i promieniowaniem ultrafioletowym.

W dezynfekatorze mieszczą się z reguły dwie końcówki elektrycznych szczoteczek. Proces czyszczenia zajmuje ok. 10 minut. Po tym czasie urządzenie samoczynnie się wyłącza.

Pamiętać oczywiście trzeba, że promienie UV nie są obojętne dla ludzkiego zdrowia, dlatego też producenci zapewniają, że przestrzeń, w której znajdują się czyszczone głowice szczoteczek, jest dokładnie odizolowana od otoczenia, do którego nie przedostają się szkodliwe promienie.

Dezynfekatory UV, zwane także sanitazerami, z reguły sprzedawane są ze szczoteczkami do czyszczenia zębów. Cena zestawu waha się od 150 do 400 zł brutto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   szczoteczki do zębów   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH