PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Detektyw próchnicy

31-07-2013, 00:01
Detektyw próchnicy (źródło: Youtube)
Detektyw próchnicy (źródło: Youtube)
CarieScan Pro jest urządzeniem, dzięki któremu można zdiagnozować próchnicę w jej najwcześniejszym stadium. Leczenie zapobiegawcze można zatem rozpocząć w najbardziej odpowiednim momencie.

Przygotowanie do pracy miernika nie wymaga szczególnych umiejętności od użytkownika, gdyż sprzęt kalibruje się automatycznie.

CarieScan Pro jest prosty w obsłudze. Co ważne, redukuje do minimum błędy fałszywie dodatnie. Przekaz danych do urządzeń peryferyjnych odbywa się w technologii bezprzewodowej Bluetooth.

Dokładność pomiaru wynosi 92,5 proc.

Zasady użytkowania CarieScan Pro

1. Osuszenie zęba w ciągu pięciu sekund za pomocą specjalnej dmuchawki (do momentu gdy wskaźnik aparatu zacznie pulsować na niebiesko).

2. Dotknięcie zęba końcówką z sensorem rozpoczyna pomiar. CarieScan Pro pozwala na analizę próchnicy na gładkich powierzchniach zębów (policzkowych, językowych, podniebnych), a także okluzyjnych. Analizie poddać można również miejsca bruzd i zagłębień.

3. Zakończenie pomiaru sygnalizowane jest impulsem dźwiękowym.

4. Wynik badania prezentowany jest na kolorowym wyświetlaczu (zestaw różnokolorowych diod) oraz na ekranie LCD. Niska wartość liczbowa odczytu oznacza brak próchnicy. Im wyższa wartość wskazania, tym wyższa próchnica.

5. Urządzenie natychmiast gotowe jest do kolejnego pomiaru.

6. Technologia pomiaru znana jako ACIST (AC Impedence Spectroscopy Technology) opiera się na ocenie gęstości mineralnej badanych tkanek twardych zęba. Jest to metoda dokładniejsza od RTG RVG (dokładność 62,5 proc.), laserofluorescencji (dokładność 58,8 proc.), badania wizualnego 47,8 proc.

7. CarieScan Pro może być stosowany także w przypadku badania kobiet ciąży, nie zalecany jest jednak u pacjentów z rozrusznikiem serca.

Uwaga: Urządzenie nie nadaje się do sterylizacji (poza elektrodą zamykającą tzw. Haczyk).

Urządzenie  pomiarowe sprzedawane jest razem z zestawem sensorów jednorazowego użytku oraz rękawem zabezpieczającym przed infekcjami krzyżowymi.

Detektyw próchnicy kosztuje ok 13 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   skaner   sprzęt stomatologiczny   CarieScan Pro   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH