PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta od migreny

Autor: miro • Źródło: ms
29-07-2021, 13:10
Dentysta od migreny Migrena leczona u dentysty (fot. shutterstock)
W Palencia Dental w St. Augustine leczy się pacjentów nie tylko stomatologicznie. Właścicielka i założycielka kliniki dr Stephanie Kinsey, niesie pomoc pacjentom z migrenami i pomaga w zrozumieniu przyczyn problemów.
  • Przyczyny powracających migren mogą tkwić w stawie skroniowo - żuchwowym.
  • W pokonaniu migreny może pomóc terapia obejmująca stymulację mięśni. 

Jak wiadomo, prawdziwa przyczyna migreny jest prawie zawsze zdecydowanie głębsza niż czynniki środowiskowe: takie jak odżywianie i alergie. Jedzenie i uczulenia są nie bez powodu nazywane wyzwalaczami, ponieważ sprzyjają pojawieniu się migreny, ale jej nie powodują. Problem często polega na braku równowagi w napięciach występujących w okolicach głowy i szyi.

Migrena, gdy źle funkcjonuje staw skroniowo - żuchwowy

- Wszystko w głowie, szyi i szczęce musi być w symetrii, a jeśli tak nie jest, zaczyna źle funkcjonować staw skroniowo - żuchwowy. Kiedy tak się dzieje, mogą pojawić się różnego rodzaju problemy, takie jak zawroty głowy, mgła mózgowa, ból i migreny. Nie można lekceważyć wpływu rozkładu sił statycznych i dynamicznych na otaczające obszary - przekonuje Stephanie Kinsey.

Pacjenci Palencia Dental poddawani są procedurom leczniczym, które rozpoczynają się od oceny sytuacji (na podstawie skanu głowy). Zarejestrowany obraz pokazuje gdzie zaburzenia równowagi powodują problemy. Następnie Kinsey ordynuje zabiegi, aby wprowadzić korekty. Chodzi o terapię obejmującą stymulację mięśni, aby doprowadzić do równowagi nierównomiernie rozłożonych sił działających na szczękę i żuchwę. Bywają przypadki, w których o poprawę sytuacji nie jest trudno, ale czasami wyznaczana ćwiczeniami terapia jest bardziej skomplikowana i rozłożona w dłuższym czasie.

Migrenę da się pokonać ćwiczeniami 

Niezależnie od tego, czy rozwiązanie jest proste, czy bardziej skomplikowane, podejście naukowe może wyeliminować wiele patologicznych przypadków, w efekcie których występuje migrena.

Kinsey wyspecjalizowała się w terapiach migrenowych i wyleczyła dziesiątki pacjentów doświadczających od dziesięcioleci powracającego, uporczywego bólu głowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
chirurgia szczękowo-twarzowa   migrena   żuchwa  

POLECAMY W SERWISACH