PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysta autorem stomatologicznego zestawu naprawczego dla amatorów

Autor: miro • Źródło: ms
13-01-2022, 09:35
Dentysta autorem stomatologicznego zestawu naprawczego dla amatorów Zestaw
Dentysta był prekursorem znieczulenia ogólnego, wynalazł krzesło elektryczne, z kolei Cyril Berrebi, chirurg stomatolog z Grenoble jest autorem zestawu do wykonywania samodzielnych prac stomatologicznych przez każdego. Jak to oceniać?
  • Stomatologiczny zestaw ratunkowy może rozwiązać (oczywiście doraźnie) 80 proc. problemów dentystycznych - uważa chirurg stomatologiczny Cyril Berrebi.
  • Potrzeba powstania Dentapass wynika z notorycznego braku dentystów i trudności, z jakimi borykają się pacjenci, aby umówić wizytę w nagłych przypadkach.  

Dentapass - zestaw "małego lekarza dentysty"

Dentysta Cyril Berrebi stworzył zestaw pozwalający m.in. na sklejenie mostu, korony, czy złagodzenie bólu zęba bez interwencji stomatologa. Zestaw miałby być sprzedawany w aptekach i przez internet - do wykorzystania w nagłych przypadkach.

Dentysta z Grenoble pracował nad swoim zestawem Dentapass od 10 lat. Wynalazca zapewnia, że dzięki zestawowi „zrób to sam” każdy może złagodzić ból zęba lub przykleić most bądź koronę. Wszystko w domowym zaciszu, bez ingerencji specjalisty.

- Z tego zestawu można awaryjnie skorzystać podczas oczekiwania na wizytę u dentysty – uważa chirurg. Twierdzi on, że wpadł na ten pomysł, gdy uzmysłowił sobie notoryczny brak dentystów i trudności, z jakimi borykają się pacjenci, aby umówić wizytę w nagłych przypadkach.

Nad projektem pracował przez długi czas. Korzystał z rad kolegów z okręgowego towarzystwa chirurgów stomatologicznych. Zainwestował dużą część swoich oszczędności w opracowanie zestawu naprawczego i jego wdrożenie do produkcji (szuka jednak wsparcia finansowego m.in. promując Dentapass w programach tv).

Dentapass - czy bezpieczny?

Dentysta uważa, że zestaw ratunkowy może rozwiązać (oczywiście doraźnie) 80 proc. problemów dentystycznych. - Użytkownik musi polegać tylko na dostarczonych instrukcjach, ale 90 proc. ludzi jest w stanie to zrobić  – mówi 40-letni wynalazca.

Co się jednak stanie, jeśli osoba przypadkowo połknie substancję przeznaczoną do reperacji uzębienia?

Cyril Berrebi przewidział i ten problem, stawiając na produkty naturalne. Dentysta wybrał klej, który wysycha w ciągu ok. 10 minut. Każda, niewprawna nawet manualnie osoba, może więc bez trudu zmienić położenie klejonej korony. Dentysta zaś będzie zawsze w stanie bez problemu powrócić stan uzębienia pacjenta - złotej rączki sprzed domorosłych napraw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH