PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści pierwsi powinni otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19

smn
06-10-2020, 09:16
Dentyści pierwsi powinni otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19 Dentyści są obciążeni najwyższym ryzykiem zakażenia SARS-CoV-2 (fot. pixabay)
Amerykańscy eksperci przygotowali listę kolejności, w jakiej powinno się szczepić ludzi przeciwko COVID-19. Stomatolodzy znajdują się na niej na pierwszym miejscu.

Amerykański plan szczepień przeciwko COVID-19, gdy szczepionka stanie się już masowo dostępna składa się z czterech faz.

- Faza 1a: szczepionki podawane wszystkim pracownikom zdrowia, w pierwszej kolejności tym, których praca wiąże się z ekspozycją na płyny ciała i aerozol;
- Faza 1b: ludzie w każdym wieku z chorobami przewlekłymi i czynnikami znacząco podnoszącymi ryzyko zachorowania na  poważną formę COVID-19; osoby po 65. roku życia mieszkające w DPS-ach  
- Faza 2: nauczyciele i pracownicy oświaty; opiekunowie dzieci; pracownicy transportu publicznego i miejsc serwujących jedzenie; osoby w każdym wieku z chorobami przewlekłymi i obciążone czynnikami, które w umiarkowanym stopniu podnoszą ryzyko zachorowania na COVID-19; wszyscy seniorzy powyżej 65. r.ż.
- Faza 3: młodzi dorośli, dzieci i pracownicy hoteli, banków, klubów sportowych;
- Faza 4: pozostałe osoby, których nie objęły poprzednie etapy akcji szczepień.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH