PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy można zmierzyć nieświeży oddech?

ms
14-09-2020, 10:14
Czy można zmierzyć nieświeży oddech? Pomiary nieświeżego oddechu (foto pixabay)
Wielu pacjentów nawet nie zdaje sobie sprawy, że mają nieświeży oddech - mówi dr Steffen Balz z gabinetu stomatologicznego w Backnang koło Stuttgartu. On i jego zespół wypowiedzieli wojnę dolegliwości. W pierwszym etapie mierzą siłę „wroga”.

Czy naprawdę można zmierzyć nieświeży oddech? 

- Urządzenie do określania siły nieświeżego oddechu realizuje zadanie w ciągu kilku sekund. Nieświeży oddech wyznacza się w skali od 1 do 4 - wyjaśnia dr hab. Steffen Balz - specjalista od halitozy.

Przyczyn problemów nie zawsze należy szukać w złej higienie. Wszyscy znamy klasyki, nieświeżego oddechu: cebula, czosnek, palenie papierosów to idealne wyzwalacze nieświeżego oddechu.

Jeśli problem istnieje od dłuższego czasu, to w skrajnych przypadkach dolegliwość może skutkować uszkodzeniem wątroby, a nawet rakiem atakującym drogi oddechowe.

Dentysta  pomaga pacjentom dotrzeć do sedna problemu. Stomatolog intensywnie poszukuje przyczyn nieświeżego oddechu i leczy holistycznie.

- Zwykle nieświeży oddech jest następstwem: po prostu zepsutych zębów, infekcji błony śluzowej jamy ustnej, urazów dziąseł, kserostomii - wylicza dr Balz.

Nalot na języku, infekcje grzybicze, owrzodzone rany, zła higiena - jeśli przyczyna kłopotów tkwi w jamie ustnej – dentysta poradzi sobie z tego typu problemami. Czasami trzeba  jednak pacjenta wysłać do innego specjalisty.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kserostomia  

POLECAMY W SERWISACH