PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy Boże Narodzenie może być zagrożeniem dla leczenia ortodontycznego?

Autor: miro • Źródło: ms
14-12-2021, 09:06
Czy Boże Narodzenie może być zagrożeniem dla leczenia ortodontycznego? Swięta Bożego Narodzenia z aparatem ortodontycznym (fot. Pixabay)
Święta Bożego Narodzenia, niestety zbyt często pojmowane są jako czas spędzony przy suto zastawionym stole. Zestaw różnorodnych potraw może być problemem dla osób pozostających w trakcie leczenia ortodontycznego.

Higiena jamy ustnej jest zadaniem szczególnie wymagającym dla dzieci z aparatami ortodontycznymi. Zadanie to może przerosnąć tę część uczestników rodzinnych spotkań, która w okresie świątecznym lubi zajadać się różnorodnymi smakołykami.

Ryzyka wystąpienia skutków nieprawidłowych zabiegów higienizacyjnych, realizowanych przez użytkowników aparatów ortodontycznych, można uniknąć, o ile stosuje się w leczeniu nakładek Invisalign. Te można łatwo zdjąć, aby bez przeszkód pozwolić sobie na jedzenie wszelkich pyszności.

Są też inne korzyści ze stosowania przezroczystych nakładek Invisalign. W porównaniu do tradycyjnych metod prostowania zębów leczenie przezroczystymi nakładkami sprawia nastolatkom mniej bólu (1) niż leczenie aparatami stałymi*. Stąd też leczenie systemem Invisalign jest idealnym rozwiązaniem dla nastolatków, którzy chcą zyskać prosty uśmiech, nie rezygnując z wygody w codziennym życiu, zwłaszcza w perspektywie nadchodzących świąt.

Okres po Bożym Narodzeniu to stosowny czas na kontrolę dentystyczną. Po okresie świątecznych spotkań warto odwiedzić gabinet dentystyczny, aby sprawdzić, czy nadal wszystko jest w porządku. Dzięki temu osoby będące w trakcie leczenia nakładkami Invisalign (rodzice – jeśli chodzi o małe dzieci) zyskają pewność, że leczenie przebiega zgodnie z planem.

Kontakt z lekarzem prowadzącym z pewnością ułatwi aplikacja My Invisalign App, za pośrednictwem której można dokumentować etapy (i efekty) leczenia, co zdecydowanie pomaga w osiągnięciu optymalnego rezultatu terapii. Narzędzie takie zdecydowanie ułatwi także spokojne planowanie terminów tym wszystkim, którzy w natłoku zapisanych w kalendarzach spotkań mogą zapomnieć o uzgodnionej dacie kontaktu z ortodontą.

(1)    W skali bólu od 1-9, gdzie 1 oznacza “niezwykle bolesne”, a 9 “całkowicie bezbolesne” nastoletni pacjenci Invisalign w USA (Qty:73) ocenili poziom bólu na 6.1, podczas gdy nastoletni pacjenci noszący metalowy aparat stały – na 5.1.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   higiena jamy ustnej   Align Technology   Invisalign  

POLECAMY W SERWISACH