PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy bez lasera stomatologicznego grozi zdegradowanie do drugiej ligi?

Autor: miro • Źródło: Mirosław Stańczyk
01-09-2015, 09:18
Czy bez lasera stomatologicznego grozi zdegradowanie do drugiej ligi? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Funkcjonalność pierwszych laserów wprowadzonych do stomatologii przypominała zalety pagerów poprzedzających erę telefonii komórkowej. Dobrze było się z nimi pokazać, ale użyteczność tego typu urządzeń pozostawiała wiele do życzenia. Ci, którzy swój pierwszy raz z laserem stomatologicznym przeżyli kilka, kilkanaście lat temu - mogli raz na zawsze zrazić się do laserowej rewolucji w gabinetach stomatologicznych. Sprzęt, lansowany jako przełom w medycynie, de facto niewiele oferował dentystom. Powstało zatem dość powszechne przekonanie „to nie dla mnie”.

Ci, którzy swoją przygodę ze źródłem koherentnego światła zaczynają dopiero teraz, w zasadzie też nie mają lepiej. Wszak jednak ze zgoła innego względu. Funkcjonalność lasera najnowszej generacji to świat odpowiadający erze zaawansowanych technologicznie smartfonów. Nic więc dziwnego, że trudno z instrukcją obsługi w ręku poznać, praktycznie nieograniczone możliwości laserowych urządzeń.

Z pewnością jest jeszcze kilka funkcji, których współczesne lasery stomatologiczne nie realizują, ale takich sytuacji jest coraz mniej. Wielofunkcyjność - wbrew pozorom –może być powodem niebagatelnych problemów. Lekarz dentysta w codziennej praktyce stomatologicznej realizuje zaledwie kilka podstawowych procedur. Czyni tak, bo nikt nie przekonał go, że to co do niedawna znajdowało się poza sferą mozolnie wyuczonych procedur, teraz - dzięki użyciu lasera, może stać się łatwą, szybką, zapewniającą komfort zarówno pacjentom, jaki i dentystom, techniką leczenia.

Czy zatem mamy do czynienia z sytuacją bez wyjścia? Niekoniecznie, a to dlatego, że od 2011 r. w branży stomatologicznej zaczęła rozwijać skrzydła firma BTL Polska (związana z BTL Industries Limited).

To dzięki regularnym szkoleniom, organizowanym przez pracowników BTL Polska coraz większa grupa lekarzy dentystów z westchnieniem kwituje czasy realizowania usług stomatologicznych bez użycia lasera stwierdzeniem „gdybyśmy wcześniej wiedzieli”.

BTL Polska to bodajże jedyna na polskim rynku firma, która na swojej drodze rozwoju za priorytet postawiła nie tylko na regularne szkolenia dla dentystów - przyszłych użytkowników urządzeń laserowych, ale także na codzienne kontakty, dające dentystom korzystającym już ze sprzętu sygnowanego przez BTL komfort praktycznie nieograniczonego konsultowania wszelakich wątpliwości powstałych podczas codziennej pracy z laserem stomatologicznym.

BTL Industries Limited jest znaczącym graczem na międzynarodowym rynku sprzętu medycznego. Firma produkuje wiele rodzajów urządzeń medycznych. Wieloletnie doświadczenie i znacząca renoma w branży sprawiają, że BTL może pozwolić sobie na współpracę z tymi, którzy na tym rynku znaczą najwięcej. Takim podmiotem jest niewątpliwie firma Fotona, lider wśród producentów zaawanasowanych technologicznie laserów stomatologicznych, znanych powszechnie pod nazwą LightWalker.

SŁOWA KLUCZOWE
laser   Fotona   BTL   LightWalker   laser_w_stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH