• Digital Experts II edycja konferencji m.in. o wdrażaniu technologii cyfrowych w procedurach multidyscyplinarnych; planowaniu leczenia w implantoprotetyce; przypadkach klinicznych związanych z leczeniem odtwórczym
  • 79 proc. badanych lekarzy ogólnych wskazuje, że wykorzystanie skanera iTero do komunikacji z pacjentem doprowadziło do większej akceptacji planu leczenia odtwórczego szacunkowo o 25 proc. 
  • Zastosowanie skanerów ułatwia komunikację nie tylko pomiędzy specjalistami zaangażowanymi w proces leczenia, ale również z samym pacjentem 

Cyfrowe technologie w stomatologii

21 i 22 kwietnia w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji Digital Experts, która zgromadzi uznanych wykładowców z całego świata. Praktycy podzielą się wiedzą i doświadczeniem związanymi z wykorzystywaniem cyfrowych narzędzi, w tym skanerów wewnątrzustnych, w codziennej pracy.

Konferencja jest skierowana do techników dentystycznych i lekarzy dentystów.

Wśród prelegentów, biorących udział w wykładach i warsztatach, podczas wydarzenia znajdą się m.in.:

  • dr Luis IIzarbe Ripoll (Hiszpania);
  • dr Andrea Agnini;
  • dr Alessandro Agnini (Włochy);
  • dr Michał Sypień;
  • dr Tomasz Sypień (Polska).

W trakcie konferencji poruszone zostaną zagadnienia, takie jak:

  • wdrożenie technologii cyfrowych w procedurach multidyscyplinarnych;
  • planowanie leczenia w implantoprotetyce;
  • przypadki kliniczne związane z leczeniem odtwórczym.

Wprowadzenie cyfrowego przepływu pracy w gabinecie stomatologicznym pozwala nie tylko efektywnie zaplanować leczenie, ale również ułatwia komunikację zarówno z pacjentem, jak i pomiędzy zespołami klinicznymi a lekarzami różnych specjalizacji.

Nowoczesna technologia zastosowana w innowacyjnym sprzęcie i oprogramowaniu dla stomatologów, umożliwia już podczas pierwszej wizyty przedstawienie pacjentowi cyfrowej rekonstrukcji zębów i planu leczenia estetycznego jako kroku do dalszych procesów leczenia odtwórczego.

Wykorzystując specjalistyczne programy do projektowania uśmiechu, lekarz stomatolog może wspólnie z pacjentem zaplanować leczenie estetyczne w oparciu o zestaw zdjęć zewnątrz- i wewnątrzustnych, jak również poprawić ogólne doświadczenie pacjenta.

O tym, jak skutecznie wykorzystać rozwiązania cyfrowe w stomatologii ogólnej, protetyce czy implantologii, a tym samym zapewnić pacjentom wyjątkowa opiekę, opowiedzą eksperci praktycy podczas nadchodzącej 2. edycji konferencji Digital Experts.  

Skanery wewnątrzustne w systemie otwartym

Znacznie więcej opcji leczenia odtwórczego zapewnia lekarzom skaner wewnątrzustny iTero™. Innowacyjny, otwarty system i zintegrowane, zaawansowane narzędzia diagnostyczne ułatwiają diagnozowanie pacjenta z coraz większą szybkością, precyzją i łatwością skanowania [1]. Ponadto 79 proc. badanych lekarzy ogólnych wskazuje, że wykorzystanie skanera iTero™ do komunikacji z pacjentem doprowadziło do większej akceptacji planu leczenia odtwórczego szacunkowo o 25 proc. [2].

Skany wewnątrzustne iTero™, mające zastosowanie zarówno w gabinetach ortodontycznych, jak i stomatologii odtwórczej, mogą być wykonane w ciągu zaledwie 60 sekund [3] i pozwalają lekarzom śledzić przyrostowe zmiany w uzębieniu pacjentów w dłuższych okresach.

Zastosowanie skanera ułatwia również komunikację nie tylko pomiędzy specjalistami zaangażowanymi w proces leczenia, ale również z samym pacjentem. Urządzenie jest kompatybilne z wiodącymi systemami CAD/CAM, platformami wymiany danych z pracowniami protetycznymi i gabinetowymi urządzeniami produkcyjnymi. Umożliwia wykonanie skanów 3D uzębienia pacjenta w otwartym formacie STL, co wspiera współdziałanie w ramach każdej procedury leczenia odtwórczego.

Skanery wewnątrzustne iTero™ firmy Align Technology zostały zaprojektowane, aby wspierać lekarzy w zapewnianiu doskonałości klinicznej, zwiększaniu efektywności i rozwoju ich praktyki przy jednoczesnej poprawie doświadczenia pacjentów. Od ponad 25 lat firma wspiera cyfryzację w gabinetach stomatologicznych i dostarcza stomatologom innowacyjne technologie, aby zapewnić wyjątkowe wyniki leczenia i doświadczenia pacjentów.

Więcej informacji o prelegentach i tematach wykładów, szczegółowy harmonogram konferencji, a także formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia.

Align Technology - pozycja na rynku

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 229 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 13,4 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów.

Więcej informacji na www.aligntech.com

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy są dostępne na www.invisalign.com

Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com

Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

***

[1] Dokładność zdefiniowana przez połączenie prawdziwości i precyzji testowana na różnych podłożach, w różnych warunkach oświetleniowych, dla preparacji korony i skanowania całego łuku.

Na podstawie wyników 12 recenzowanych prac z lat 2018-2020. Dane Align Technology, stan na 20 listopada 2020 r.

[2] Na podstawie ankiety przeprowadzonej w grudniu 2021 roku na próbie 244 lekarzy ogólnych z co najmniej 3-letnim doświadczeniem w USA i UE5, i używającym skanera iTero™ przez sześć lub więcej miesięcy, w której przedstawiono stwierdzenie typu prawda/fałsz: Odkąd zacząłem używać skanera, uważam, że używanie skanera do komunikowania mojej oceny i/lub planu leczenia (z wyłączeniem ortodoncji) zwiększyło wskaźnik akceptacji pacjenta dla planu leczenia. Jeśli to prawda, lekarze zostali poproszeni o oszacowanie tego wzrostu. 25 proc. to mediana wszystkich prawdziwych odpowiedzi. Dane Align Technology, stan na 14 czerwca 2022.

[3] Średnio, iTero™ Plus Series w porównaniu z iTero Element™ 2 i iTero Element™ 5D oraz na podstawie porównania czasów przetwarzania 40 skanów Invisalign® i 40 skanów uzupełnień z opracowanymi 3 zębami, przetwarzanych przez jednostki obliczeniowe iTero Element™ 2/iTero Element™ 5D oraz jednostki iTero Element™ Plus Series.
O Align Technology