• W centrum Warszawy firmy Planmeca i KaVo uruchomiły salon wystawowy sprzętu definiującego nowoczesną stomatologię cyfrową
  • Z fachowej prezentacji przedstawicieli firm Planmeca i KaVo będa mogli skorzystać m.in.: lekarze dentyści, radiolodzy, technicy dentystyczni
  • W tym miejscu będą także organizowane cyklicznie szkolenia opatrzone logo Planmeca i KaVo. To w zasadzie indywidualne warsztaty podwyższające praktyczne umiejętności uczestników

Showroom: nie tylko prezentacja sprzętu

Firma Planmeca i należąca do niej KaVo uruchomiły w centrum Warszawy (Jana Pawła II 27) salon wystawowy. W tym miejscu osoby zainteresowane będą mogły przetestować w działaniu sprzęt wiele znaczący w branży stomatologicznej. Sformułowanie "w działaniu" o tyle jest istotne, że mowa o zaawansowanych technicznie urządzeniach, wręcz o całych liniach technologicznych stanowiących o sile stomatologii cyfrowej.

Rzetelnej wiedzy na temat funkcjonowania nowoczesnego sprzętu nie sposób wyczytać z internetowych prezentacji, ulotek reklamowych lub wywieść z opowiadań doradców klienta.

Heikki Kyöstilä właściciel i prezydent firmy Planmeca z wizytą w Warszawie

O tym, że warszawskie showroom to poważne przedsięwzięcie w skali całego fińskiego imperium - świadczy fakt, że symboliczną wstęgę przecinał założyciel, właściciel i prezydent firmy Planmeca Heikki Kyöstilä.

Polski wątek w historii rozwoju firmy Planmeca ma szczególną, symboliczną wartość. Otóż inauguracja obecności fińskiej firmy w Polsce datowana jest na 1 maja 2004 r. Tego samego dnia nasz kraj przystąpił do UE. W ten sposób Planmeca wpisała się w najnowszą historię Polski.

Sprzęt wyznaczający kierunek rozwoju stomatologii 

Co można zobaczyć, czego dotknąć i na czym popracować w nowo otwartym salonie wystawowym? Z pewnością goście zobaczą najbardziej reprezentatywną część oferty z bogatego portfolio firm Planmeca i KaVo, a jest co oglądać, bo oba podmioty wyznaczają kierunki rozwoju współczesnej stomatologii.

Piotr Dąbrowski Sales & Service Director Planmeca Poland 

Funkcję przewodnika po eksponatach showroomu znakomicie wypełnił Sales & Service Director Planmeca Poland Piotr Dąbrowski, który zwrócił uwagę na możliwość przetestowania w działaniu m.in. aparatów CBCT. To sprzęt charakteryzujący się innowacyjnym sposobem usytuowania badanego pacjenta i - co ważne -  pozwalający na generowanie zdjęć od tych najmniejszych obszarów 3 x 3 cm do tych największych 30 x 30 cm.

Nieopodal prezentowana jest cała linia technologiczna CAD CAM z nowej generacji frezarką gabinetową do frezowania na sucho i na mokro. To nowość, która została pokazana po raz pierwszy w Europie na targach IDS w Kolonii kilka tygodni temu.

Nieopodal drukarka dentystyczna 3D Planmeca serii Creo oraz szybkie i precyzyjne w działaniu skanery wewnątrzustne z logo Planmeca i KaVo

Na koniec Piotr Dąbrowski wspomniał o tym co spina pracę gabinetu stomatologicznego, ale także radiologicznego - chodzi o system otwarty oprogramowania Romexis. Ważne, że wkrótce - po dopełnieniu formalności prawnych - zostanie on wzbogacony o rozwiązania oparte o algorytmy sztucznej inteligencji.

Ultranowoczesnych urządzeń, sprzętów, systemów informatycznych jest w showroomie zdecydowanie więcej. Nic dziwnego, bo Planmeca szczyci się tym, że od wielu lat przynajmniej 10 proc. rocznego obrotu przeznacza na badania i rozwój. To przynosi wymierne efekty.

Szkolenia w centrum uwagi

- Systematyczny rozwój, dążenie do tego żeby użytkownicy sprzętu ciągle otrzymywali coś nowego, a przede wszystkim coś lepszego niosą ze sobą kolejne wyzwania - zauważył Piotr Dąbrowski.

Chodzi o konieczność systematycznego uczestniczenia w szkoleniach. Wiadomo, że takie będą organizowane cyklicznie w gościnnych progach salonu wystawowego fińskiej firmy. Szkolenia opatrzone logo Planmeca i KaVo nie mają nic wspólnego z wykładami ex cathedra. Z reguły przybierają one formę zindywidualizowanych jedno-, dwudniowych warsztatów. Najbliższe edukacyjne wydarzenie zaplanowano w pierwszych dniach czerwca.


Katarzyna Gisman Member of the Board KaVo Dental Poland & Regional Sales Director KaVo EE

Edukacja nie jest zresztą w tym miejscu nowością. Katarzyna Gisman Member of the Board KaVo Dental Poland & Regional Sales Director KaVo EE przypomniała, że firma KaVo od lat organizowała szkolenia m.in. dla lekarzy dentystów. Ostatnie lata, naznaczone pandemią COVID-19, zintensyfikowały internetową formułę kontaktów. Popularne stały się webinaria .

- Moje serce z tym miejscem związane jest od ponad 12 lat, od momentu kiedy otwieraliśmy nasze biuro i kiedy zdecydowaliśmy się na uruchomienie sali pokazowej, oczywiście wówczas inaczej zorganizowanej, inaczej wyposażonej. Marzyliśmy, żeby odwiedzali nas klienci, partnerzy, żeby uczestniczyli w kursach. To marzenie urzeczywistnia się teraz w nowej, bogatszej formule – podsumowała Katarzyna Gisman.