PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

CAD/CAM dziecko tandemu Straumann - Dental Wings

16-07-2013, 00:01
CAD/CAM dziecko tandemu Straumann - Dental Wings (foto: sxc.hu)
CAD/CAM dziecko tandemu Straumann - Dental Wings (foto: sxc.hu)
Dwaj znani producenci sprzętu i oprogramowania dla branży stomatologicznej wprowadzili właśnie aplikację Cares Prosthetic App, która jest modułem skorelowanym z oprogramowaniem Dental Wings Open Systems (DWOS) w wersji 3.5.3 (lub w wyższej) dedykowanemu systemowi Dental Wings CAD/CAM.

Aplikacja jest dostosowana do rozwiązań wcześniej sygnowanych przez Dental Wings, zatem szkolenie dotychczasowych użytkowników nie jest konieczne. Poza tym będą oni mieli dostęp do rozwiązań oferowanych w ramach Straumann Cares Prosthetics.

Dental Wings oferuje m.in. Dental Technics Solutions - otwarty system CAD/CAM do wykonywania prac protetycznych w tlenku cyrkonu, tworzywach sztucznych (na bazie polimetakrylanu metylu - PMMA) oraz wosku.

System taki  składa się m.in.:

- ze skanera Dental Wings wraz z oprogramowaniem CAD do wykonywania koron i mostów,

- komputera Quad-Core,

- kompletu do kalibracji,

- uchwytu do modeli,

- płyty Multi-Die do skanowania słupków,

- monitora 24,

- modułu Cron & Bridges (DWOS-CNB),

- modułu do modelowania indywidualnych łączników (dodatkowo 1,6 tys. EUR),

- frezarki Roland DWX-50, przeznaczonej do pięcioosowego, jednoczesnego frezowania koron, mostów oraz łączników indywidualnych w tlenku cyrkonu, tworzywach sztucznych (PMMA) oraz wosku,

- oprogramowania CAM hyperDENT Compact 5-Axis wraz z postprocesorem do frezarki Roland DWX-50 oraz strategiami frezowania dla obrabianych materiałów,

- pieca do synteryzacji tlenku cyrkonu Denta-Star S1 plus o wysokiej efektywności energetycznej-(maksymalna temp. 1530 st. Cel.), elementy grzejne wykonano z dwukrzemku molibdenu o wysokiej czystości.

Cena ok. 44 tys. EUR.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Protetyka   techDENT   CAD/cAM   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH