PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Budzik na bruksizm?

ms
09-09-2020, 09:36
Budzik na bruksizm? Bruxane na bruksizm
Szyny, które są umieszczane w jamie ustnej na noc mają zapobiegać ścieraniu się zębów. Jednak nie zwalczają problemu. Osoby dotknięte chorobą nadal zgrzytają zębami i cierpią z powodu następujących uszkodzeń. Czy to zmieni Bruxane?

Bruxane to także szyna dentystyczna, ale w przeciwieństwie do klasycznej - działa zupełnie inaczej. O ile pacjent zaczyna zgrzytać w nocy, Bruxane generuje wibracje i emituje niski brzęczący dźwięk. Ma to na celu skłonienie użytkownika szyny do zmniejszenia napięcia, a to z kolei natychmiast stopuje brzęczenie i wibracje.

Zgrzytanie zębami powoduje ogromne przeciążenia, które mogą uszkodzić szczękę i żuchwę. Z uwagi, że mięśnie twarzy są niebywale naprężone, osoby dotknięte chorobą często cierpią na bóle szyi, głowy i ramion.

W celu uzyskania możliwie najlepszego efektu, osoby chore powinny nosić produkt przez osiem tygodni. Dzięki wibracjom użytkownicy mogą wybudzić się z głębokiego snu. 

Kupujący szynę Bruxane nie potrzebują recepty ani wcześniejszych wizyt u dentysty. Wersja testowa szyny dostępna jest bezpłatnie. Produkt docelowo ma kosztować mniej niż 50 euro. Według informacji CHIP niektóre apteki wyraziły zainteresowanie produktem.

Założyciele firmy Bianca Berk i dr Jörg Köhler, aby ukończyć projekt chcieli pozyskać 600 tys. euro za 10 proc. udziałów w spółce, ostatecznie zaakceptowali umowę z inwestorami Ralfem Dümmelem, Carstenem Maschmeyerem i Dagmarą Wöhrl, którzy zapłacą 600 tys. euro tyle że za 36 proc. udziałów w Bruxane.

Założycielka firmy Bianca Berk sama cierpiała na bruksizm i wraz z dr. Jörgiem Köhlerem szukała rozwiązania swojego problemu zdrowotnego.

Czy takie podejście do zagadnienia będzie skuteczne? Systematyczne wybudzanie pacjenta może nieść nowe zagrożenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bruksizm  

POLECAMY W SERWISACH