PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Botoks w przypadku zaburzeń skroniowo-żuchwowych (TMJ)

Autor: miro • Źródło: ms
18-02-2021, 11:40
Botoks w przypadku zaburzeń skroniowo-żuchwowych (TMJ) Botoks u dentysty (fot. unsplash)
Botoks jest bardzo skuteczny w łagodzeniu bólu stawów skroniowo- żuchwowych o umiarkowanym nasileniu. Na takie niestandardowe leczenie wskazuje Jeffrey Nguyen, chirurg jamy ustnej i szczękowo-twarzowej w Irvine Oral Surgery & Dental Implant Center.

Jeśli chodzi o terapię stawów skroniowo -  żuchwowych (TMJ) to stosuje się często ochraniacze jamy ustnej i szyny stabilizujące, o ile nie jest konieczne bardziej radykalne - chirurgiczne leczenie.

Botoks jest minimalnie inwazyjny. Niektórzy ludzie używają środków zwiotczających mięśnie przez kilka tygodni, ale nie mają one miejscowego efektu, tak jak botoks.

Botoks ma działanie paraliżujące, zmniejszając zmarszczki. Tak samo oddziałuje na stawy skroniowo – żuchwowe. Taki zabieg może pomóc poprawić stan stawów i zmniejszyć poziom zgrzytania, ucisk i stan zapalny stawów.

Około 25 jednostek botoksu wstrzykuje się do każdego mięśnia policzkowego. Docelową skuteczność osiąga się po ok. dwóch tygodniach, a zabieg powtarza się co cztery do ośmiu miesięcy. To szybka procedura trwająca od 10 do 15 minut - uważa Jeffrey Nguyen.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
chirurgia stomatologiczna   botoks  

POLECAMY W SERWISACH