PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Bluephase G2 - lampa laureatka

04-09-2013, 00:01
Bluephase G2 - lampa laureatka
Bluephase G2 - lampa laureatka
Lampa polimeryzacyjna Bluephase G2 to bezprzewodowa lampa polimeryzacyjna wyposażona w diody LED emitujące światło niebieskie w zakresie długości fali 380-515 nm. Lampa ta aktywuje wszystkie fotoinicjatory, stosowane w materiałach światłoutwardzalnych.

Bluephase G2 wyposażona jest w:

- trzy programy polimeryzacji;

- innowacyjny czujnik ruchu;

- dowolnie obracany światłowód o średnicy 10 mm;

- akumulator litowo polimerowy;

- wielobarwny wyświetlacz z sygnalizatorem dźwiękowym,

- zasilacz sieciowy.

W Bluephase G2 zastosowano innowacyjną technologię polywave LED.

Czas polimeryzacji jest wybierany za pomocą odpowiednich przycisków. Użytkownik ma do wyboru czasy 5, 10, 15, 20 i 30 sekund.

Zalecane czasy dla materiałów kompozytowych stosują się do wszystkich odcieni i do warstw nie grubszych niż 2 mm (o ile w instrukcji nie powiedziano inaczej).

Zasadniczo wszelkie zalecenia odnoszą się do sytuacji, kiedy okno emisyjne światłowodu jest umieszczone bezpośrednio nad polimeryzowanym materiałem. Zwiększenie odległości światłowodu od materiału wymaga odpowiedniego wydłużenia czasu polimeryzacji. Na przykład, jeśli odległość od materiału wynosi 8 mm, efektywna siła światła zmniejsza się o ok. 50 proc. W tym przypadku zalecany czas polimeryzacji powinien być wydłużony dwukrotnie.

Należy unikać bezpośredniego lub pośredniego naświetlania oczu. Zbyt długie naświetlanie jest nieprzyjemne dla oczu i może spowodować uszkodzenie wzroku. Dlatego konieczne jest używanie dołączonych osłonek antyświetlnych. Osoby wrażliwe na światło, stosujące leki uwrażliwiające, po przebytej operacji oczu lub pracujące z urządzeniem przez długi czas, powinny używać okularów ochronnych (pomarańczowych) pochłaniających światło o długości poniżej 500 nm.

Według The Dental Advisor sprzęt ten był wybierany trzykrotnie jako najlepsza lampa polimeryzacyjna (w 2009, 2010 i w 2011 roku).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH