PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

B.LED wkracza na salony

szaft
01-10-2013, 15:01
B.LED wkracza na salony B.LED wkracza na salony (Fot. ACTEON SATELEC)
O technologii LED stomatolodzy wiedzą już nie mało. Na rynku pojawiają się urządzenia, które w oparciu o LED stają się prawdziwymi pogromcami kamienia i biofilmu.

Rozwiązanie B.LED, zastosowane w urządzeniu NEWTRON P5XS (Acteon Satelec) łączy płyn do wykrywania złogów z niebieskim światłem. Światło pochodzi z rękojeści NEWTRON SLIM B.LED. W połączeniu z płynem fluorescencyjnym F.LAG. ukazują całą płytkę nazębną. Podczas wykonywania skalingu obszary pokryte złogami są doskonale widoczne co oprócz dobrych rezultatów daje oczywiście oszczędność czasu.

Rękojeść emituje światło LED o natężeniu 100.000 Lux. Jest ono zimne (6.000 - 7.000°K) co pozwala na lepsze różnicowanie tkanek. Producenci zapewniają, że doskonale sprawdza się to w pracy z lupą lub pod mikroskopem. Co istotne, rękojeść wraz z pierścieniem LED jest sterylizowalna w autoklawie w temp. 134°C.

P5 Newtron XSŸ dodatkowo posiada jeszcze jedną praktyczną funkcję - autonomiczny system irygacji. - Dzięki zbiornikowi o pojemności 300 ml, można pracować z roztworami (np.: wodą, wodą destylowaną, podchlorynem czy chlorheksydyną) - informuje producent. Pompa pracuje bardzo cicho i zapewnia stały przepływ płynów. Dzięki temu regulacja przepływu jest bardzo precyzyjna i natychmiastowa, co umożliwia uzyskanie kontrolowanego rozpylenia cieczy.

Urządzenia można kupić za ok. 6 tys. zł. 

P5 NEWTRON XS generator ultradźwiękowy
 autoklawowalna rękojeść ze światłem LED 100.000 Lux
 praca z wodą lub innym roztworem (np. podchlorynem)
 technologia Newtron:
- automatyczna regulacja częstotliwości: 28 kHz-36 kHz
- precyzyjna kontrola amplitudy wibracji końcówki
- regulacja mocy w czasie rzeczywistym
 ponad 70 różnego rodzaju końcówek z systemem kodowania kolorem (CCS)
 niezastąpiony w pracy: perio, endo oraz standardowych procedurach jak skaling

Źródło: Acteon Satelec 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ACTEON SATELEC  

POLECAMY W SERWISACH