PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Apple Watch ratuje życie dentyście

Autor: miro • Źródło: ms
08-04-2022, 12:29
Apple Watch ratuje życie dentyście Zegarek z funkcją EKG ratuje życie Fot. Shutterstock
Nitesh Chopra, dentysta z Haryana w Indiach poczuł niepokojące dolegliwości w okolicy klatki piersiowej. Natychmiast skorzystał z funkcji EKG zegarka Apple Watch Series 6 diagnoza była jednoznaczna niebezpieczny stan dla życia człowieka.

Po obejrzeniu wyników Chopra i jego żona Neha skonsultowali się z lekarzem w sprawie niepokojących objawów i alarmującego odczytu. W szpitalu stwierdzono zator tętniczy. Szybka interwencja medyczna zażegnała niebezpieczeństwo.

Nitesh nie rozstawał się w szpitalu z zegarkiem i ciągle porównywał jego wskazania z odczytem profesjonalnych aparatów diagnostycznych. Oba rezultaty zawsze były bardzo zbieżne.

Po wygraniu walki o życie dentysta w rozmowie z Hindustan Times stwierdził, że używał Apple Watch jako modnego zegarka sprawdzał godzinę oraz liczbę przebytych kroków i nie wyobrażał sobie, że pewnego dnia gadżet uratuje mu życie.

Po incydencie żona dentysty wysłała e-mail do Tima Cooka, dziękując dyrektorowi generalnemu Apple za uratowanie życia mężowi.

Tim Cook zareagował: bardzo się cieszę, że w porę zwróciłeś się o fachową pomoc i otrzymałeś należytą opiekę. Dziękuję za podzielenie się z nami swoją historią. Miłego dnia. Najlepsze życzenia, Tim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH