PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Aplikacja dentystyczna na iPhone oraz iPad

16-04-2013, 00:01
Aplikacja dentystyczna na iPhone oraz iPad (foto: sxc.hu)
Aplikacja dentystyczna na iPhone oraz iPad (foto: sxc.hu)
W jaki sposób lekarz dentysta może skonsultować obrazy uzyskane z aparatów rentgenowskich? Najwygodniej wysłać je koledze po fachu za pomocą iPhone oraz iPad. Aplikacja dentystyczna Planmeca iRomexis, na urządzenia mobilne, sygnowana jest przez jej twórcę, jako pierwsze tego typu rozwiązanie, które bezpłatnie można pobrać z internetowego sklepu Apple iTunes App Store.

Zasadniczym ograniczeniem przeglądarki obrazów 2D i 3D jest to, że aplikacja (nie bez przyczyny nazwana Planmeca iRomexis) jest zaprojektowana, aby współpracowała z oprogramowaniem komputerowym Planmeca Romexis.

Oprogramowanie Planmeca Romexis jest kompatybilne z innymi systemami. Pozwala zatem na wykorzystanie obrazów uzyskiwanych za pomocą pracujących w gabinecie dentystycznym urządzeń innych producentów. Planmeca Romexis współpracuje bez przeszkód np. z systemami Microsoft Windows i Apple Mac OS.

Obrazy, uzyskane za pomocą oprogramowania komputerowego  Planmeca Romexis, mogą być dostępne w sieci lokalnej lub wysyłane internetem do innych urządzeń Planmeca iRomexis. W tym ostatnim przypadku wymagane jest jednak zarejestrowanie bezpłatnego konta na Planmeca Online.

Należy pamiętać, że mobilna aplikacja Planmeca iRomexis nie nadaje się do diagnostyki. Jest to jednak sprawdzone narzędzie do przesyłania właśnie diagnoz dokonanych na komputerowej wersji Romexis.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   techDENT   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH