PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Aparaty pantomograficzne: za ile w przetargach

Autor: jsz • Źródło: jsz
10-01-2014, 12:15
Aparaty pantomograficzne: za ile w przetargach Aparaty pantomograficzne: za ile w przetargach
Aparaty pantomograficzne do najtańszych urządzeń nie należą. Cena za taki sprzęt uzależniona jest, przynajmniej w pewnej mierze, od umiejętności negocjacyjnych. Warto zatem poznać stawki jakie obowiązują w procedurach przetargowych, a więc tam gdzie z reguły rywalizuje o kontrakt kilka firm.

Wytwórcy i dystrybutorzy drogiego sprzętu medycznego niechętnie ogłaszają ceny transakcyjne swoich produktów. Ma to na celu uprzednie zdiagnozowanie potrzeb potencjalnego klienta, aby przedstawić kontrahentowi najlepszą ofertę. Nie zawsze jest to najkorzystniejsza oferta dla kupującego. Ceny sprzętu oferowanego w przetargach powinny odpowiadać najbardziej atrakcyjnym propozycjom dostępnym na rynku, chociaż nie zawsze. Zdarza się bowiem, że w cenie urządzeń, oprócz pełnionych funkcji, nowoczesności, kosztów eksploatacji, serwisu, uwzględnia się specyficzne warunki transakcji, chociażby formę zapłaty za aparaturę.

Ostatnio przetarg na dostawę montaż oraz uruchomienie cyfrowego pantomografu z cefalostatem zorganizował Wydział Lekarsko - Stomatologiczny Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wyjaśnijmy, że cefalostat cyfrowy pozwala na wykonanie zdjęć twarzoczaszki projekcji bocznej, AP i skośnej.
Rywalizację o kontrakt wygrała firma AMADAR. Za swój sprzęt zaoferowała 129 tys. zł. Była to najniższa cena w ogłoszonym przetargu. Najwięcej za sprzęt spełniający takie same funkcje żądano 144 tys. zł.

Z kolei Mazowieckie Centrum Stomatologii w Warszawie za dostawę i montaż cyfrowego aparatu pantomograficznego do pracowni RTG zapłaci 152,4 tys. zł. Była to jedyna oferta spełniająca warunki przetargu. Sprzęt ten dostarczyć ma firma OPTIDENT.

Ceny tomografów, mogących realizować funkcje pantomografu i cefalostatu, są zdecydowanie wyższe. Stern Weber Polska posiada w ofercie tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem. Firma ta proponuje klientom:

MyRay Hyperion X9 3D - cyfrowy tomograf 3D z funkcją pantomografu (komputer wysokiej jakości gratis) za 230 tys. zł, w ratach po 3780 zł;

MyRay Hyperion X9 3D CR - cyfrowy tomograf 3D z funkcją pantomografu, gotowy do rozbudowy o cefalostat (komputer wysokiej jakości gratis) za 240 tys. zł, w ratach po 3940 zł.

MyRay Hyperion X9 3D CEPH - cyfrowy tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem (komputer wysokiej jakości gratis) za 250 tys. zł, w ratach po 4100 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH