• Dzięki najnowszej wersji oprogramowania iTero-exocad Connector obrazy z kamery wewnątrzustnej są wyraźniejsze, w efekcie znacznie łatwiej jest wyznaczyć brzegi. Na obrazach iTero NIRI można dodatkowo oceniać poziomy przezroczystości
  • Celem kolejnej wersji oprogramowania jest poprawa efektywności leczenia, wyników klinicznych oraz doświadczeń i odczuć pacjentów
  • Wprowadzone rozwiązania przynoszą technikom protetycznym kolejne korzyści - w postaci bezproblemowej wizualizacji zdjęć wewnątrzustnych i obrazów NIRI  

Najnowsza wersja oprogramowania  dedykowanego skanera iTero 

Firma Align Technology, wiodący światowy producent urządzeń medycznych, który projektuje, produkuje i dostarcza system przezroczystych nakładek Invisalign, skanery wewnątrzustne iTero i oprogramowanie CAD/CAM exocad™ stosowane w cyfrowej ortodoncji i stomatologii odtwórczej, zaprezentowała najnowszą wersję narzędzia iTero-exocad Connector™, która integruje obrazy z kamery wewnątrzustnej i NIRI ze skanera iTero z oprogramowaniem exocad DentalCAD 3.1 Rijeka.

Nowa wersja oprogramowania ma na celu wsparcie lekarzy i techników protetycznych w osiąganiu bezproblemowego i kompleksowego przepływu pracy. Narzędzie optymalizuje proces projektowania i wytwarzania wysoce estetycznych uzupełnień protetycznych poprzez umożliwienie specjalistom różnych dziedzin stomatologii zobrazowania wewnętrznej i zewnętrznej struktury zęba.

W najnowszej wersji iTero-exocad Connector™ wystarczy zaledwie 1 kliknięcie [1], aby pobrać pliki i rozpocząć pracę nad projektem w oprogramowaniu exocad DentalCAD.

Zalety najnowszej wersji iTero-exocad Connector

- Podczas testowania oprogramowania zaobserwowałem, że obrazy z kamery wewnątrzustnej są wyraźniejsze, dzięki czemu znacznie łatwiej jest wyznaczyć brzegi. Na obrazach iTero NIRI możemy dodatkowo oceniać poziomy przezroczystości. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki oprogramowanie integruje się z exocadem. Szczególnie doceniam innowacje, które sprawiają, że nasza codzienna praca jest łatwiejsza i efektywniejsza – powiedział dypl. tech. dent. Ashley Byrne, właściciel Byrnes Dental Laboratory w Wielkiej Brytanii.

- Najnowsza wersja narzędzia iTero-exocad Connector i integracja z oprogramowaniem exocad CAD/CAM to kolejna innowacja, która jest dowodem na zaangażowanie Align Technology w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań w ortodoncji odtwórczej przy użyciu cyfrowych procedur i wirtualnych narzędzi. Naszym celem jest poprawa efektywności leczenia, wyników klinicznych oraz doświadczeń i odczuć pacjentów – mówi Yuval Shaked, wiceprezes i dyrektor zarządzający w Align Technology odpowiedzialny za skanery i usługi iTero.

- Niezmiernie miło nam zaprezentować najnowszą wersję narzędzia iTero-exocad Connector, które umożliwia dalsze doskonalenie komunikacji pomiędzy pracowniami a lekarzami. Rozwiązanie przyniesie technikom protetycznym wiele korzyści w postaci bezproblemowej wizualizacji zdjęć wewnątrzustnych i obrazów NIRI, które są źródłem szczegółowych informacji o strukturze zęba pacjenta i umożliwiają pracę nad uzupełnieniami protetycznymi o zupełnie nowej jakości – powiedział Tillmann Steinbrecher, CEO w exocad.

Najnowsza wersja narzędzia iTero-exocad Connector została aktywowana i udostępniona wszystkim lekarzom i pracowniom użytkującym systemy obrazowania iTero Element 5D i oprogramowanie exocad 3.1 Rijeka CAD/CAM 3 października 2022 roku.

[1] Stwierdzenie bazujące na liczbie kliknięć wymaganej do przekazania danych pacjenta od chwili otrzymania skanu iTero od lekarza do załadowania go w oprogramowaniu exocad DentalDB, w sytuacji gdy użytkownik otworzył wcześniej portal MyiTero.com i oprogramowanie exocad DentalDB. Dane dostępne w Align Technology wg stanu na 17 grudnia 2020 r.

Potencjał Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją systemu Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenia pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 229 tys. lekarzy, są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 14 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign oraz lista lekarzy w okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.