PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Akademia BTL: Jak kupować laser, żeby tego nie żałować

Autor: miro • Źródło: Mirosław Stańczyk
07-09-2015, 08:06
Akademia BTL: Jak kupować laser, żeby tego nie żałować Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Prawdopodobnie zakup lasera tak się ma do zakupu na przykład unitu jak sprawienie sobie samolotu w porównaniu do nabycia nowego auta i nie tylko o różnicę w cenie tutaj chodzi. Co ma zrobić osoba, która wiedzę o sztuce latania kształtuje na podstawie podsłuchanych rozpraw tych co – z różnym skutkiem - już latali – infoDENT24.pl pyta Michała Madeja z BTL Polska, wiodoącego uczestnika rynku, handlującego laserami stomatologicznymi firmy Fotona.

Michał Madej BTL Polska: W pierwszej kolejności należałoby porównać specyfikację techniczną konkretnych typów laserów. Poznać moc wiązki generowanego światła, rozszyfrować charakterystykę każdego z promieni i określić co to oznacza dla funkcjonalności sprzętu. Dopiero wówczas można przystąpić do testowania konkretnych modeli. O to nietrudno. Prezentacji dokona każdy dostawca sprzętu. Idealnie byłoby, gdyby odbywało się to w formie warsztatów, podczas których istniałaby szansa na samodzielne wykonanie zabiegu. Tylko taka konfrontacja wyobrażeń z rzeczywistością pozwala uwolnić przyszłego użytkownika lasera stomatologicznego od nietrafionych decyzji, a w dalszej konsekwencji od rozczarowań. Dodajmy ekstremalnie drogich, gdyż sprzęt to wydatek rzędu 200 – 400 tys. zł. Zła to decyzja, w wyniku której nietrafiony zakup stoi w gabinecie przykryty pokrowcem. BTL Polska do takiego zdarzenia nie dopuści.

infoDENT24.pl: Nie zmusicie nikogo do pracy ze sprzętem chociażby był – jak to usłyszeliśmy – crème de la crème.

Michał Madej BTL Polska: Nie musimy tego czynić, a to dlatego, że realizujemy bardzo przemyślaną filozofię sprzedaży. Pomoc w odsłanianiu tajnik pracy z laserem sprawia nam dużą satysfakcję. Po pierwsze każdego potencjalnego nabywcę zachęcamy do uczestnictwa w kursie praktycznym, podczas którego będzie mógł pod okiem doświadczonych szkoleniowców własnoręcznie zrealizować – co ważne z udziałem pacjentów - wybrane procedury. Takie podejście pozwala na wyeliminowanie wszelkich wątpliwości jeszcze przed zrealizowaniem transakcji.

W zasadzie 100 proc. zainteresowanych po zakończeniu kursu, realizowanego przez naszych szkoleniowców, decyduje się na zakup. Przy tym koszcie inwestycji nie może być mowy o pochopnych decyzjach.

infoDENT24.pl: Nie zdarzają się rozczarowania?

Michał Madej BTL Polska: Praktycznie nie. Niezobowiązujący kurs zapewnia komfort użytkownikowi lasera po ewentualnym zakupie sprzętu. Dentysta nie siada bowiem do pracy uzbrojony w wiedzę teoretyczną uzupełnioną jedynie szkoleniem po zakupie sprzętu. Jesteśmy wyjątkowo uczuleni na te kwestie. Zdecydowanie wolimy stracić partnera biznesowego niż pozyskać bezradnego klienta, który szukałby źródeł niepowodzenia w ograniczeniach sprzętowych, a nie we własnych ułomnościach. Na szczęście do takich sytuacji w zasadzie nie dochodzi.

Co ciekawe, stosunkowo najmniejsze problemy z szybkim przyswojeniem podstawowych zasad pracy z laserem mają dentyści z co najmniej dziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym. Młodzi, chociaż otwarci na nowe technologie, chociaż nie skażeni utrwalonymi latami nawykami, nie mają wystarczającego doświadczenia w pracy z pacjentem. Okazuje się, że takie doświadczenie jest nie do przecenienia w realizowaniu zmodyfikowanych lub całkiem nowych procedur stomatologicznych.

SŁOWA KLUCZOWE
laser   Fotona   BTL   Michał Madej   LightWalker   laser_w_stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH