Firma FM Dental, dystrybutor komputerowego znieczulenia Wand, rozpoczyna ogólnopolską kampanię, która ma wesprzeć pacjenta w poszukiwaniu gabinetów i klinik stosujących Wand.

Projekt kładzie szczególny nacisk na wsparcie promocyjne gabinetów, które zapewniają pacjentom bezstresową atmosferę leczenia. Kliniki, biorące udział w kampanii, będzie można rozpoznać po specjalnych oznaczeniach - „Strefy Łagodności". Trafią one do blisko 800 ośrodków stomatologicznych w Polsce.

Kampania promuje gabinety, które w swojej codziennej pracy wykorzystują bezbolesne znieczulenie Wand, jak również ośrodki, które przykładają szczególną wagę do tego, aby wizyta zarówno dorosłych pacjentów, jak i dzieci odbywała się w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

- Ten projekt ma na celu pokazanie pacjentom nowej jakości stomatologii w Polsce. Chcemy, aby mieli oni świadomość, że istnieje kilkaset gabinetów i klinik, w których będą potraktowani delikatnie i z troską, gdzie każdy zabieg - w tym również podanie znieczulenia - może być bezbolesny. Wiemy, że dla ogromnej rzeszy pacjentów jest to bardzo ważne, zwłaszcza, że do gabinetu przychodzą bardzo często z traumą i lękiem przed leczeniem - mówi Małgorzata Mołata-Odrobina, kierownik marketingu firmy FM Dental z Krakowa.

Pomóc w odszukaniu gabinetów ma specjalna wyszukiwarka internetowa, która jest częścią specjalnego portalu www.lagodnie.pl. Znajdują się na nim artykuły dotyczące komputerowego znieczulenia Wand , porady, materiały informacyjne dla rodziców, a wkrótce także filmy edukacyjne z udziałem lekarzy i pacjentów realizowane w kilkudziesięciu gabinetach w Polsce.

- Mimo że znieczulenie Wand obecne jest w Polsce od blisko 10 lat, wciąż wiele osób nie wie o jego istnieniu, skazując się zarówno na bolesne znieczulenia strzykawką, jak również na stres związany z wizytą u dentysty. Ta kampania ma za zadanie pokazać im, że dziś możemy się leczyć zupełnie inaczej - bez bólu, bez stresu, a do tego w odpowiednich miejscach, które to zapewniają - dodaje Mołata-Odrobina.

Ale nie tylko pacjenci zostaną objęci kampanią, także lekarze stomatolodzy. Dzięki Akademii Wand będą mogli oni bliżej poznać zastosowanie urządzenia w takich dziedzinach jak m.in. pedodoncja, endodoncja, implantologia, protetyka, czy stomatologia zachowawcza. Pomogą im w tym specjalne seminaria.
Specjalnie dla lekarzy powstał także portal www.wand.pl, na którym zgromadzono wiedzę na temat klinicznych aspektów stosowania Wand, nowych technik i możliwości, a także filmy przygotowane przez lekarzy dla lekarzy.