Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się i skorzystaj z naszej oferty dla zarejestrowanych czytelników

Strefa PACJENTA

Lekarz dentysta nie może narzekać na brak pracy. Tych realizujących kontrakty z NFZ jest coraz mniej, to, w związku z czym kolejki do dentysty się wydłużają. W tej sytuacji jedynie 39 proc. Polaków między 20. a 60. rokiem życia deklaruje że odbywa regularne wizyty u stomatologa, przynajmniej raz na pół roku. Aż 98 proc. obywateli w wieku 35-44 lat ma próchnicę, zaś dla wielu dopiero ból zęba jest pierwszym sygnałem, aby odwiedzić gabinet. Ostatnią deską ratunku staje się doraźna pomoc stomatologiczna. Ta formuła świadczenia usług przez lekarzy dentystów jest na tyle słabo opłacana, że Polacy muszą jeździć po sto i więcej kilometrów, aby znaleźć czynne pogotowie stomatologiczne posiadające kontrakt z NFZ.

Higiena jamy ustnej to wciąż dla wielu mało istotny aspekt aktywności prozdrowotnej. To błąd, bo wśród chorób, które mogą zaczynać się w jamie ustnej są: cukrzyca, udar mózgu, zawał, zapalenie nerek, reumatoidalne zapalenie stawów, natomiast realnych zagrożeń jest znacznie więcej. W naszej Strefie Pacjenta przedstawiamy rady specjalistów, które pozwolą na zachowanie nie tylko pięknego, ale i zdrowego uśmiechu.

W przypadku problemów warto nie tylko wiedzieć, jaki jest koszyk świadczeń stomatologicznych, ale także mieć świadomość, jak długie są kolejki do dentysty. Dobrze jest się również zawczasu zorientować gdzie funkcjonuje wspomniana doraźna pomocy stomatologiczna. Dla mniej cierpliwych, zdesperowanych oraz przede wszystkim dla tych, którzy programowo stawiają wyłącznie na komercyjne usługi stomatologiczne infodent24.pl ma wiele wskazówek: co, kto, gdzie i kiedy oraz oczywiście za ile.

Strefa PACJENTA

Rynek Zdrowia

E-Wydanie MAGAZYNU RYNEK ZDROWIA

nr 2023 3 (181)