Partnerzy portalu
partner portalu partner portalu partner portalu

Logowanie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się i skorzystaj z naszej oferty dla zarejestrowanych czytelników
ZAPRASZAMY NA WEBINAR

Wykorzystanie cyfrowo wspomaganego planowania leczenia ortodontyczno-protetycznego w codziennej praktyce – Invisalign Smile Architect™

Na żywo 6 czerwca 2023 • 19:00
Webinar przeznaczony jest wyłącznie dla osób wykonujących zawody medyczne.

Tematyka

Współczesne planowanie leczenia interdyscyplinarnego to w głównej mierze planowanie oparte o prawidłowo ustawione zęby, które ze względów estetycznych, funkcjonalnych lub strukturalnych wymagają dalszego leczenia protetycznego (odtwórczego). Zanim jednak przejdziemy do etapu planowania, niezbędna jest prawidłowa komunikacja z pacjentem oparta na wykorzystaniu możliwości integracji zdjęcia twarzy pacjenta z skanem wewnątrzustnym jego zębów. Dzięki planowaniu opartemu o położenie zębów wpisane w twarz pacjenta lekarz stomatolog jest w stanie w sposób niezwykle prosty, a jednocześnie obiektywny, przedstawić stan obecny, z jakim zgłasza się pacjent, z czego ten stan wynika oraz jakie mogą być potencjalne konsekwencje dalszej destrukcji zębów.

Narzędziem, które spełnia wszystkie cechy nowoczesnego planowania interdyscyplinarnego, unikalnym w skali całej stomatologii cyfrowej, jest Invisalign Smile Architect™. Jest ono przeznaczone dla stomatologów ogólnych, którzy już pracują z systemem nakładkowym Invisalign Go™ i chcą od razu przedstawić pacjentowi kompleksowy plan leczenia. Invisalign Smile Architect™ umożliwia nie tylko leczenie ortodontyczne w zakresie od siekaczy do pierwszych trzonowców polegające na ich właściwym ustawieniu w kości wyrostka zębodołowego i w odniesieniu do twarzy, ale także pokazują, co można zrobić pod kątem odtwórczym z tymi zębami.

Wiąże się to z wykorzystaniem takich cech, jak analiza ilości tkanek twardych zęba, które można "zaoszczędzić" nie szlifując nadmiernie zębów. Można też uniknąć przekonturowania prac protetycznych, które wynika z nieprawidłowo ustawionych zębów. Invisalign Smile Architect™ to narzędzie pozwalające na szybkie stworzenie planu leczenia, w którym to lekarz i pacjent wspólnie decydują, czy leczenie ma mieć charakter wyłącznie protetyczny, ortodontyczny czy ortodontyczno-protetyczny.

Błażej Szczerbaniewicz

lek. stom. Błażej Szczerbaniewicz

Lekarz stomatolog, wykładowca, lider, prowadzący i opiekun klubu dyskusyjnego wg filozofii Spear Education. Lekarz stomatolog specjalizujący się – już od czasu ukończenia studiów – w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdyscyplinarnym. Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Polskiego Towarzystwa Badania Bólu. Od 2014 roku na wniosek Prof. Jana Dobrogowskiego założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, której głównym celem jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Od kilku lat również mocno zaangażowany w tematykę wykorzystania narzędzi cyfrowych w planowaniu interdyscyplinarnym, w szczególności tworzenia optymalnych protokołów cyfrowych u pacjentów z problemami estetyczno-czynnościowymi opartych na filozofii Spear Education.

ZAPAMIĘTAJ DATĘ

6 czerwca 2023

Tego dnia dowiesz się, jak przygotować plan leczenia, w którym to lekarz i pacjent wspólnie decydują, czy leczenie ma mieć charakter wyłącznie protetyczny, ortodontyczny czy ortodontyczno-protetyczny. W trakcie transmisji na żywo możesz zadawać pytania naszemu ekspertowi.

Rynek Zdrowia

E-Wydanie MAGAZYNU RYNEK ZDROWIA

nr 2023 3 (181)