PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Związek Pracodawców Stomatologii apeluje o pracę dla dentystów z Ukrainy

Autor: miro • Źródło: ms
28-02-2022, 09:26
Związek Pracodawców Stomatologii apeluje o pracę dla dentystów z Ukrainy ZPS o uproszczonej procedurze zatrudniania dentystów z Ukrainy Fot. AdobeStock
Wzywamy Ministra Zdrowia do niezwłocznego opracowania i wdrożenia uproszczonej procedury umożliwiającej kontynuację pracy w Polsce lekarzom dentystom oraz medycznemu personelowi pomocniczemu przybywającym do Polski z objętej wojną Ukrainy – apeluje Związek Pracodawców Stomatologii.
  • Związek Pracodawców Stomatologii wnosi o zatrudnianie uchodźców z Ukrainy w formie uproszczonej (chodzi oczywiście o stanowiska w branży stomatologicznej).
  • W kontekście uproszczonej procedury zatrudniania uchodźców - ZPS zwraca uwagę na konieczność odsunięcia wewnętrznych sporów w tym zakresie.

Uproszczona procedura podejmowania pracy przez uchodźców

Według Związku Pracodawców Stomatologii uproszczona procedura podejmowania pracy powinna objąć również personel medyczny z Białorusi i Rosji, który nie zgadza się z panującymi tam reżimami i w obawie o własne życie i zdrowie szuka bezpieczeństwa w naszym kraju.

Wzywamy do opracowania takiej procedury, która nie będzie, jak pokazała dotychczasowa praktyka, narażać na upokorzenie ukraińskich, białoruskich i rosyjskich medyków, ani czynić z nich przedmiotu wewnętrznych sporów korporacyjnych Naczelnej Izby Lekarskiej, konsultantów krajowych i wojewódzkich.

Obywatele Ukrainy uciekający przed bandycką napaścią Federacji Rosyjskiej powinni mieć możliwość rozpoczęcia, na tyle normalnego życia, na ile jest ono możliwe po wojennej traumie.

Związek Pracodawców Stomatologii wspiera

W związku z brutalną agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, która to agresja w przerażający sposób przywołuje bezpośrednie skojarzenia z początkiem ludobójstwa organizowanego przez hitlerowskie Niemcy, Związek Pracodawców Stomatologii wyraża pełną gotowość do realnego wsparcia prawnego oraz zawodowego wszystkich obywateli Ukrainy, którzy w tym trudnym czasie zdecydowali się przyjechać do Polski i z racji na swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe kontynuować pracę w sektorze prywatnej stomatologii.

Na chwilę obecną, społeczność międzynarodowa nie jest w stanie odrzucić części własnych interesów gospodarczych i nałożyć na Federację Rosyjską, Białoruś oraz związanych z nimi oligarchów, firm i polityków realnie dotkliwych sankcji, które powstrzymałyby agresję na Ukrainę oraz zbrodnie wojenne, o których informują nas międzynarodowe media.

Apel podpisali: Artur Wanarski - prezes zarządu ZPS i Piotr R. Grudziński - wiceprezes zarządu ZPS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH