PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Związek między złym stanem zębów u dzieci a dentystami szczepiącymi przeciwko COVID-19

Autor: nieck • Źródło: en
11-05-2021, 10:01
Związek między złym stanem zębów u dzieci a dentystami szczepiącymi przeciwko COVID-19 Dentyści zaangażowani w walkę z COVID-19, nie leczą zębów (fot. Pixabay)
Irlandzcy dentyści pracujący w sektorze publicznym są przenoszeni do programu szczepień Covid-19. Skutki takiego rozwiązania mogą być opłakane, szczególnie dla dzieci, ostrzega Irlandzkie Stowarzyszenie Stomatologiczne (IDA).

Stowarzyszenie dentystów przestrzega, że przeniesienie dentystów z sektora publicznego do punktów szczepień przeciwko COVID-19 spowoduje nieodwracalne szkody w szczególności u dzieci. 

- Trzeba pamiętać o niezwykle ważnym aspekcie takiego rozwiązania, bowiem  trzeba się wcześniej zorientować, czy brak tych stomatologów w ich dotychczasowym miejscu pracy, nie oznacza równocześnie braku wczesnej interwencji,  wczesnej diagnozy i leczenia chorób zębów zarówno u dzieci jak i  dorosłych, którzy nie mogą sobie pozwolić na leczenie zębów prywatnie. Część z tych osób utraci zęby na całe życie. Jeśli naprawdę zależy nam na zapewnieniu systemu zorientowanego na pacjenta i wspierającego zdrowie jamy ustnej, musimy skupiać się na potrzebach pacjenta, rozważając wszelkie zmiany w istniejącym systemie, ostrzega prezes IDA, dr Anne O'Neill.

Ekspertka wręcz stwierdziła, że ​ Ministerstwo Zdrowia dla dobrze pojętego dobra pacjentów, powinno uważniej słuchać opinii środowiska  stomatologów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH