• Pożar w gabinecie dentystycznym Trident w Pucku uniemożliwia w nim pracę, konieczne jest kosztowna odbudowa
  • Właścicieli przychodni, w której leczeni byli pacjenci na NFZ, nie mogą sobie pozwolić na samodzielne sfinansowanie odbudowy
  • Prowadzona jest zrzutka na odbudowę gabinetu Trident  

Pożar gabinetu stomatologicznego 

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia 2022 r. o godzinie 07.12. Wówczas to do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Pucku wpłynęło zawiadomienie o pożarze pasażu handlowo - usługowego przy ul. Żarnowieckiej. W gaszeniu pożaru uczestniczyły trzy zastępy strażaków z Pucka, oraz po jednym z Gnieżdżewa i Władysławowa.

Niezbędna okazała się częściowa rozbiórka budynku.

W gabinecie dentystycznym Trident zapalił się sufit. Prawdopodobnie pożar spowodowała lampa – ocenił mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Szukanie pieniędzy na odbudowę przychodni

Teraz osoby związane na co dzień z przychodnią. Szukają sposobów na sfinansowanie jej odbudowy. Problem dotyczy kilku tysięcy pacjentów, pozbawionych bezpłatnej opieki stomatologicznej, ale także 14 osób – pracowników przychodni, którzy stracili główne źródło utrzymania

Lokal jest ubezpieczony ale wiadomo, że odszkodowanie nie pokryje wszystkich strat.

- Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc dla nas i naszych pacjentów, aby przywrócić działalność naszej placówki – czytamy na zrzutka.pl.

Akcja kończy się 15 lipca